Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zaproganowaniem GM/GP360

12 Nov 2008 09:22 1349 2
 • Level 10  
  Witam, posiadam kilka sztuk GM360 i GP 360. Radia pracują w systemie konwencjonalnym, jednak oprócz tradycyjnych rozmów na tym samym kanale transmitowane są komunikaty/statusy tonowe.
  Jak rozwiązać problem: w momencie nadawania i wysyłania komunikatu tonowego tworzy się straszna kołomyja, czy można nadać jakieś priorytety, albo ustawić automatyczną zmianę kanału na czas wysyłania tonów?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Hej.

  W jakim sensie 'kołomyja' ? Wszyscy na raz chcą nagle nadawać statusy ?
  Dawno nie bawiłem się softem od tej motki, ale sprawdź, czy jest opcja blokowania nadawania w momencie, kiedy kanał jest zajęty. Powinna być...
 • Moderator
  Ścieżka:
  Per Personality - Tx/Rx - Tx Admin Criteria ustawiamy na Channel Free.
  Ustawiamy tak na wszystkich personalizacjach które zawierają statusy i wywołania.
  Najlepiej ustawić wysyłanie statusów i wywołania oddzielną personalizacją i z innym PL-em lub DPL-em w taki sposób by sygnalizacja nie była słyszalna.
  Pamiętaj jednak że ustawienie tej opcji to broń obosieczna i dlatego nie powinna być stosowana dla normalnej komunikacji głosowej.
  Jeżeli dysponujesz kilkoma kanałami radiowymi i kilkoma PL-ami to można zrobić sygnalizacje w taki sposób by była niezauważalna dla użytkownika z wykorzystaniem skanowania. Taki uproszczony hopping albo trunking dla ubogich. Działa całkiem nieźle.
  W bardziej zmyślnie ustawionych konfiguracjach możesz np na trzech kanałach radiowych umieścić 15 grup użytkowników i pomimo wykorzystania wspólnych kanałów nie będą siebie słyszeli.