Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zaproganowaniem GM/GP360

michal031 12 Lis 2008 09:22 1286 2
 • #1 12 Lis 2008 09:22
  michal031
  Poziom 10  

  Witam, posiadam kilka sztuk GM360 i GP 360. Radia pracują w systemie konwencjonalnym, jednak oprócz tradycyjnych rozmów na tym samym kanale transmitowane są komunikaty/statusy tonowe.
  Jak rozwiązać problem: w momencie nadawania i wysyłania komunikatu tonowego tworzy się straszna kołomyja, czy można nadać jakieś priorytety, albo ustawić automatyczną zmianę kanału na czas wysyłania tonów?

  0 2
 • #2 12 Lis 2008 10:11
  yes2mike
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Hej.

  W jakim sensie 'kołomyja' ? Wszyscy na raz chcą nagle nadawać statusy ?
  Dawno nie bawiłem się softem od tej motki, ale sprawdź, czy jest opcja blokowania nadawania w momencie, kiedy kanał jest zajęty. Powinna być...

  0
 • #3 12 Lis 2008 11:45
  irekr
  Moderator

  Ścieżka:
  Per Personality - Tx/Rx - Tx Admin Criteria ustawiamy na Channel Free.
  Ustawiamy tak na wszystkich personalizacjach które zawierają statusy i wywołania.
  Najlepiej ustawić wysyłanie statusów i wywołania oddzielną personalizacją i z innym PL-em lub DPL-em w taki sposób by sygnalizacja nie była słyszalna.
  Pamiętaj jednak że ustawienie tej opcji to broń obosieczna i dlatego nie powinna być stosowana dla normalnej komunikacji głosowej.
  Jeżeli dysponujesz kilkoma kanałami radiowymi i kilkoma PL-ami to można zrobić sygnalizacje w taki sposób by była niezauważalna dla użytkownika z wykorzystaniem skanowania. Taki uproszczony hopping albo trunking dla ubogich. Działa całkiem nieźle.
  W bardziej zmyślnie ustawionych konfiguracjach możesz np na trzech kanałach radiowych umieścić 15 grup użytkowników i pomimo wykorzystania wspólnych kanałów nie będą siebie słyszeli.

  0