Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG200G-EU zrywa połączenie po podłączeniu telefonu

12 Lis 2008 10:41 2937 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam następujący problem. Posiadam Neostradę 512 i do tej pory korzystałem z modemu USB TPSA Sagem. Postanowiłem jednak, żeby internet działał w domu bezprzewodowo, bo posiadam także laptopa. Postanowiłem zakupić routera firmy Linsys WAG200G-EU. Problem się już zaczął podczas instalacji routera. Router nie działa (gubi połączenie), gdy wepnie się telefon na kostce rozdzielającej (w telefonie słychać szumy). Bez telefonu wszystko chodzi dobrze. Próbowałem także z innym aparatem telefonicznym i jest to samo. Najpierw na routerze, gdzie jest napis Internet zapala się czerwona dioda a potem wogle ginie sygnał. Wszystkie filtry od TP są powyjmowane. Proszę o pomoc
  • Poziom 17  
    Włóż filtr :-) - podłącz telefon równolegle do linii "z miasta" tyle że przez filtr. Innymi słowy wszystko jak przy modemie i jak w instrukcji od tp tyle że zamiast modemu router.
  • Poziom 20  
    Telefon musisz podłączyć przez filtr.

Daj zrzut z zakładki Status - DSL Connection przy podłączonym i odłączonym telefonie. Oraz napisz co to za telefon.

Czy bez telefonu internet działa?
  • Poziom 22  
    Filtr może pozostać ten który dostałeś od TPSA. Ale koniecznie go podłącz tak jak był podłączony poprzednio czyli z modemem z TPSA. Po co kupować coś co już masz w domu :D
  • Poziom 12  
    rafał napisał:
    Filtr może pozostać ten który dostałeś od TPSA. Ale koniecznie go podłącz tak jak był podłączony poprzednio czyli z modemem z TPSA. Po co kupować coś co już masz w domu :D

Wiesz co ? NIE PISZ BZDUR !!!

Telefon ma połączyć przez filtr a router bezpośrednio z pominięciem filtra ponieważ filtr zawęża pasmo przenoszenia sygnału w lini.