Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siwarex - certyfikaty???

15 Mar 2004 21:19 1572 4
 • Level 10  
  Jest sobie system Siwarex (tj. celki wagowe, moduł siwarex M, sterownik S5, wizualizacja itd.), pracujący od wielu lat. i przez te lata nikt nie pyta się o certyfikaty.
  No i nagle okazuje się że ma tym być ważone między innymi coś co wymaga ważenia na wadze certyfikowanej.

  Więc pytanka:

  1. Czy Siwarex ma w Polsce "zatwierdzenie typu dla wag nieautomatycznych" ?
  2. Jeśli tak, to czy takie "zatwierdzenie typu" obowiązuje dla wszystkich wag zbudowanych na elementach systemu Siwarex, czy też dla każdej indywidualnej wagi zbudowanej na elementach systemu Siwarex wymagane jest "zatwierdzenie typu" ?
 • Level 22  
  NApisz trochę szerzej o temacie.Jak to wszystko działa? To jest w zakładzie przemysłowym?Może chodzi ci o ISO 9000?-Jeśli wcześniej nie była wymagana legalizacja?
  Na pewno można to jakoś rozwiązać i znaleźć na to sposób.
  Pozdrawiam.
 • Level 17  
  Witam!

  W Siemensie na Śląsku jest fachura od Siwarexa, tam go popytaj, jak to wygląda jeśli chodzi o certyfikaty. Bardzo fajny gość, na pewno pomoże, jak potrzebowałem pomocy z siwarexem, był bardzo uprzejmy i dużo pomógł.

  Pozdrawiam,

  Michał.
 • Level 10  
  Dzięki za info. A masz może jakieś namiary na tego fachowca ???

  Pozdrawiam.
 • Level 12  
  Witam,
  Od 1-go maja wszystkie dopuszczenia Głównego Urzędu Miar (GUM)straciły ważność. Dlatego nie można dokonywac legalizacji pierwotnej na ich podstawie. Producenci oraz importerzy na bieżąco zwracają się go GUM aby otrzymać nowe dopuszczenie ze znakiem CE. To tak nawiasem. Jednocześnie wszystkie wagi które posiadają certyfikat CE wydany w UE mogą byc legalizowane w Polsce i każdym innym kraju UE. Ponadto istnieje zapis w prawie europejskim, że wydane dopuszczenie CE obowiązuje w całej UE oraz NIE WOLNO przeprowadzać badań określonego typu wagi nieautomatycznej w kilku jednostach certyfikujących. Swoją drogą GUM jeszcze nie może wydawać dopuszczeń CE. (znowu ktoś dał ciała...)
  Czyli jeżeli Siwarex ma dopuszczenie w UE nie musisz szukać w Polsce zatwierdzeń typu.