Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP951 - jaki to kod błędu?

12 Lis 2008 11:50 5969 9
 • Poziom 11  
  Witam
  Mam zmywarkę ADP 951 , nie dawno nastąpiła usterka . Mianowicie po załączeniu jej i ustawieniu dowolnego programu zmywarka zaczyna wypompowywać wodę i po zakończeniu tej czynności zaczyna migać dioda pod przyciskiem start. Próbowałem już resetować ten błąd , ale nic nie pomaga - sytuacja się powtarza. Pomocy , nie uśmiecha mi się kupować nowej zmywarki. Liczę na doświadczenie i bardzo szczegółowy opis.
  Zbyszek

  Taki sam problem ma znajomy w ADP 954 ???
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Moderator AGD i automatyka
  A ile razy mruga lub diody jakich programów sie świecą?
 • Poziom 11  
  W mojej ADP 951 nie świeci się nic - nie chce się uruchomić nic ( ma pokrętło z przodu) i świeci tylko migająca " start" bez żadnych przerw - pulsuje jednostajnie.
  Natomiast u znajomego w ADP 954 dwa razy udało mi się wywołać świecą się diody chyba 55 i 60 stopni (trzecia i czwarta dioda). Tam jest programator elektroniczny w drzwiach.
 • Poziom 23  
  Zresetuj , wciśnij start i trzymaj , aż przestanie migac (zgaśnie start ).poczekaj , aż umilknie pompa.Przełącz pokrętło na 0 (wyłącz ).Wejdż w program testowy - trzymając wciśnięty start , przekręc pokrętło na program BIO i puśc , jak start zacznie wolno pulsowac.Podaj , które z 4-ech zielonych po lewej pulsują ( jeśli tylko zapalają się po kolei , wciśnij start ) , niech przejdzie prog. test.
 • Poziom 11  
  Zrobiłem to i zapalają się na przemiennie druga i czwarta dioda ( druga - mycie , czwarta - end) ?
 • Poziom 23  
  Błąd F 06 , problem z dopływem wody.Poszukaj , na forum jest o tym sporo.

  Dodano po 4 [minuty]:

  A konkretniej ADG 3556 z wczoraj.
 • Poziom 11  
  Ok. Moja wina ,nie pomyślałem i zapuściłem ją w tryb testowy bez podłączenia wody. W tej chwili się testuje podłączona we wszystko.
  Jak skończy dam znać . A jak zresetować lub doprowadzić do testu drugą zmywarkę?
 • Poziom 23  
  Podaj dokładny model i szerszy opis problemu.
 • Poziom 11  
  OK. Nie było mnie trochę w domu. Wracam do tematu - zmywarka po totalnym resecie pracuje . Cały czas mam problem z tą drugą . Cały czas nie chce wystartować . Miga cały czas start . Nie mam koncepcji . Od jakiego czujnika zacząć? Próbuje wypompować wodę czy jest czy jej nie ma , następnie miga start i koniec pracy.
  ???
 • Poziom 23  
  Trzecia i czwarta od lewej to F 07 - błąd przepływomierza ( zbyt mało impulsów ), albo on uszkodzony lub czujnik WI lub zawór ( za wolno wpływa woda . Ten błąd winien dac się zresetowc , a po uruchomieniu przez dłuższą chwilę zmywarka powinna próbowac pobierac wodę !