Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopiowanie płyt wraz z dodaniem plików.

entermen 12 Lis 2008 12:03 906 3
 • #1 12 Lis 2008 12:03
  entermen
  Poziom 31  

  Witam.
  Szukam programiku, kóty umozliwiłby zrobienie identycznej kopii zawartości płyty, ale żeby można było dodać swoje pliki do tej nagrywanej płyty.
  Można tak zrobić w Nero, Alcohol itd.Tylko, że tam tworzony jest obraz płyty i należałoby przed nagraniem zeedytowac ten obraz i dodać swoje pliki.
  Mnie interesuje jakieś proste narzędzie, kótre to umożliwi, ale bez edycji pliku obrazu. Wiadomo, że nieraz wystarczy tylko skopiować płytę i ona będzie działać, a czasem trzeba zrobić jej wierną kopię.
  Można by skopiować wszystkie pliki z płyty, potem dodać swoje pliki i nagrać np: jako dane, ale potem można tej płyty nie uruchomić.
  Dlatego szukam odpowiedniego programu.
  Bardzo proszę o uwagi.

  0 3
 • #2 12 Lis 2008 13:48
  marek003
  Poziom 40  

  entermen napisał:
  Witam.
  Szukam programiku, kóty umozliwiłby zrobienie identycznej kopii zawartości płyty, ale żeby można było dodać swoje pliki do tej nagrywanej płyty.


  Sam sobie zaprzeczasz.
  Chcesz mieć coś identycznego ale zmienionego. Albo coś jest identyczne albo zmienione.

  Dodać pliki możesz jedynie przez modyfikowanie obrazu lub poprzez "zgranie" wszystkiego na dysk i ponownego "wgrania" razem ze swoimi plikami. (Jeżeli jest to dysk startowy tworzysz dysk startowy na nowo)

  0
 • #3 12 Lis 2008 17:24
  entermen
  Poziom 31  

  Kolega najwidoczniej nie bardzo wie o co chodzi.

  Cytat:


  "zgranie" wszystkiego na dysk i ponownego "wgrania" razem ze swoimi plikami.  Zgranie ręczne plików poprzez kopiowanie plików na dysk twardy nie zawsze działa. Zostalo wielokrotnie udowodnione to w praktyce.
  W przypadku zrobienia kopi płyty przez nero lub alcohol tworzona jest identyczna wersja jak źródłowa płyta, dlatego też będzie się ona identycznie zachowywać.
  Jeszcze raz zaznaczam, o co chodzi.

  Mam płytę A. Robię jej wierną kopię.
  Do tego dorzucam swoje pliki i chce to teraz talk wypalić, żeby działało.I nie chodzi mi tu o grzebanie w obrazie płyty.

  Zastanawiam się, czy programem Nlite by tego nie zrobił.

  -1
 • #4 12 Lis 2008 17:41
  tzok
  Moderator Samochody

  Działa, o ile płyta nie jest zabezpieczona, ale wtedy dogranie plików przez modyfikację obrazu ISO też "unieruchomi" program. Wyjątkiem są płyty bootowalne - wtedy dodanie plików na poziomie obrzu ISO nie wpłynie na zachowanie lub utratę bootowalności ale z powodzeniem można zgrać pliki na dysk i dodatkowo zachować bootsector płyty. Innych metod nie stwierdzono.

  0