Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston MBA 3832V - długa praca kompresora

12 Lis 2008 13:23 3464 3
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam tego pecha że zakupiłem lodówkę jak w temacie. Po dwóch latach i jednym miesiącu (czyli po gwarancji) padła elektronika. Naprawiono ją i lodóweczka działała przez następne dwa lata. i teraz pojawił sie problem.
  Podaję wszystkie objawy:
  1. strasznie zagrzane jest miejsce pomiędzy drzwiami zamrażarki i chłodziarki.
  2. Agregat chodzi prawie non-stop. Wyłącza się na jakieś 10 minut a potem dalej około 1 godzinę i tak w kółko.
  3. Zamrażarka chłodzi na poziomie -15 stopni w górnej szufladzie przy ustawieniu eco.
  4. w chłodziarce panuje przy takim samym ustawieniu jakieś 10-11 stopni.

  Czy to znowu elektronika sfiksowała czy ubytek czynnika czy jeszcze jakaś niespodzianka od Merloniego??
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista AGD
  Witam! Z tego co piszesz to na pierwszy rzut wygląda na blokadę układu ale w MBA.. to rzadko się spotyka.Stawiałbym raczej na ubytek czynnika spowodowany korozją elektrochemiczną aluminiowej rurki z kapilarą miedzianą (krótka mówiąc nieszczelność układu ) To tylko Ci powie chłodniarz który wepnie się rurkę serwisową i skontroluje ciśnienie :)
 • Poziom 10  
  po wizycie chłodniarza:
  Uciekł gaz przez te rurki miedzianą i aluminiową.
  dostępne opcje dalszego postępowania:
  1. kupno nowej lodówki
  2. wymiana samych rurek, koszt jakieś 150 zł bez gwarancji że gaz nie ucieka jeszcze przez parownik.
  3. założenie nowego parownika wewnątrz komory lodówki i podłączenie go do sprężarki z ominięciem istniejącej instalacji, koszt około 300 zł
  Zdecydowaliśmy się z żoną na opcję nr 3. Lodówka jest trochę za nowa żeby ją wywalić na złom a poza tym trzeba mieć kasę na nową. Druga opcja wydaje mi się takim dłubaniem bez gwarancji że to będzie chodziło przez jakiś czas. Więc została opcja nr 3 i teraz czekamy na lodówkę. Dobrze że na zewnątrz jest chłodno bo jest gdzie trzymać jedzenie: :wink:
 • Specjalista AGD
  Ciekaw jestem jak to ma być zrobione... " podłączenie go do sprężarki z pominięciem istniejącej instalacji " :) Jak już się wymienia rurki to wszystkie ( na pewnym odcinku biegną dwie kapilary wzdłuż rurki powrotnej "ssącej") łącznie z wyminą kapilar i parownika chłodziarki. Ze starego układu zostaje tylko tylko parownik zamrażarki , rurka podgrzewania frontu komory i skraplacz. ( ja tak robię :) ) Cena 2 razy wyższa o Twojej trzeciej opcji :) co jednak nie daje 100-tu procentowej pewności że nieszczelność może wystąpić na rurce podgrzewania :) Na koniec próba szczelności 15 bar i pianowanie tyłu komory. Z resztą na ten temat to można by doktorat napisać :) Daj znać jak postępy w naprawie.