Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus Mk1 99r. problem z pilotem w kluczyku

doozzer 12 Nov 2008 14:30 2262 3
    doozzer
    Level 15  
    Witam!

Mam pytanie odnośnie pilota w kluczyku w moim fordzie focusie (99r). Z tego co wygooglowalem pilot jest radiowy (ma 3 przyciski: zamknij, otwórz, otwórz bagażnik) Kopiłem auto 3 dni temu, nie działał pilot, rozkręciłem okazało się ze był zalany, a ze pracuje w serwisie telefonów, wykapałem go w wannie ultradźwiękowej i przelutowalem. Kopiłem nowa baterie bo nie było ale nadal nie dzialal, chciałem go zaprogramować i przy programowaniu po 4 przekręceniach słyszę gong, ale jak nacisnę przycisk to już nie słychać żadnego potwierdzenia. (dioda kolo zegarka na chwilę mignie, a później miga normalnie jak po zamknięciu drzwi) Czego mogę jeszcze spróbować żeby naprawić tego pilota ? Ewentualnie czy gdzieś znajdę jakiś schemat żeby sprawdzić co możne być zepsute.

Dzieki za jakiekolwiek informacje!
    Pozdrawiam!
    marek1977
    Level 33  
    Pilot do wymiany. Pewnie wiesz że telefonów sie w wodzie tez nie myje bo to im szkodzi, mimo to klienci z uporem maniaka to robią ;)
    doozzer
    Level 15  
    A jeżeli kupię takiego pilota z jakiegoś forda to będę go mógł przeprogramować we własnym zakresie ? Czy muszę kupić nowego niezaprogramowanego ?
  • Helpful post
    marek1977
    Level 33  
    Może być używany. Pestkę od pats,a przełożysz ze starego, a pilota zaprogramujesz tak jak to robiłeś wcześniej.