Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie mogę znaleść HOT BIRDA! Co jest grane?

12 Lis 2008 18:42 3178 7
  • Poziom 15  
    Witam.... Od kilku dni, mam problem z odbiornikiem C+ (Strong). Antena 85cm, Golden Int. itp. Połączenie jest prawidłowe. Odbiór ASTRY z 19.2E jest, sygnał 100%, jakość od 90-95%. Nie mam niestety nic więcej w prawo od Astry prócz Siriusa!
    Co jest grane?
    HB szukam na częstotliwościach C+ (10719V) oraz kilku, z Polsatu Cyfrowego. Przed anteną jest 800-1000m wolnego terenu bez drzew, budynków itp. Antena jest zainst. b.wysoko, około 1.5m nad dachem, uchwyt b.stabilny, nic nie lata, nie nuja się...
    Ustawienie anteny (w pionie) prawidłowe (miernik wskazuje na Astrze max. sygnału), konwerter ustawiony bdb też w/g miernika, i niestety... przekręcając antenę w prawo (lekko, znam się na tym...) nie mogę trafić w HB 13.0E ani w innego, z pozycji np. 16E czy 10, 9 E... Kolejnymi satelitami są SIRIUS i THOR, tuner widzi je bdb, w lewo..., tylko Astra z 19.2E...
    Miernik, między Astrą a Siriusem, wykrywa mi kilka satelitów (np. gdy szukam na 10719V), wskazuje bdb sygnał, ale... po przeszukaniu transponderów, nic tam nie ma.... Kanałów 0, radio=0....
    Sprawdzałem na innych tunerach (DSB606, DSB616) i jest to samo....
    Sprawdzałem freq. w tunerze, są prawidłowe, SR, Mhz, nawet PIDy są ok, więc.... dlaczego... nie mam HB?
  • Poziom 16  
    Jeżeli nic nie zasłania talerza to powinno działać szukaj sygnału na 12188 V astrę znajdz i pozniej w prawo 6 stopni i jest hotbird a najlepiej to weż analoga i szukaj tvn.Może masz uszkodzone jakieś pasmo w konwerterze?
  • Poziom 25  
    Ustaw ASTRĘ zrób mazakiem znak na uchwycie i cybabtach, przesuń antenę 3 mm w prawo i musi być HB.
  • Poziom 24  
    Cyfra+ ma częstotliwość podstawową 10892. Kamil
  • Poziom 10  
    kamiljan1 napisał:
    Cyfra+ ma częstotliwość podstawową 10892. Kamil

jeżeli masz stary tuner analogowy on ci pomoże Ustaw TVN i krec
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich otóż jesli chodzi o namierzenie HB to w moim przypadku tzn. przy mojej szerokości geograficznej w predziale 40 st. miałem 4 sygnały m.in. ASTRA, SIRIUS TELSTAR no i wspomniany wyżej HOTBIRD na którego celowałem dobre cztery dni aż wkoncu zdeterminowany za pomoca zegarka na rękę oraz miernika sygnału udało mi się go namierzyć, napewno spytacie jak to zrobiłem otóz tarcza zegarka ma rowne 360st. dzieląc to na 60 lini mamy 6 st. na każda sekunde, sami ustawiamy się tak aby godzina dwunasta wskazywała kierunek południowy później nalezy delikatnie przesunąć czasze w kierunku zachodnim i przy uzyciu miernika ustawić kat elewacji w taki sposób aby sygnał odbierany był jak najsilniejszy w moim przypadku mam 70% w każdych warunkach.

Pozdrawiam alecsandrus
  • Poziom 15  
    już go znalazłem. Konwerter padł...