Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik częstotliwości na PIC16f84

kranzio 13 Paź 2016 18:12 20149 47
  • #31 13 Paź 2016 18:12
    bf199
    Poziom 20  

wymiana kondensatora nic nie zmieniła, zmierzyłem napięcie na sabie i gdy wybiorę ten wyższy zakres to na 8 pinie pojawia się napięcie zasilające, jak mogę go jeszcze sprawdzić?? oglądałem płytkę i wzrokowo nie ma zimnych lutów, ścieżki również przewodzą, są pocynowane

• Katalog Megger
  • #32 13 Paź 2016 18:23
    krychast
    Poziom 20  

Moje tez byly pocynowane a jednak mikroprzerwa byla.jakie dales d5 i d6? Sa sprawne?

• Katalog Megger
  • #34 13 Paź 2016 19:48
    krychast
    Poziom 20  

Ja kupilem dwa preskalery wiec mam 1 w zapasie do testotestow.skoro pierwszy zakres chodzi poprawnie przedzwonil bym bipkiem kazda sciezke i nozke elementow i moze soft zaladowal na nowo bo tez chyba w paczcbylwa pliki bylo.jeden modyfikowany jak pamietam.

• #37 14 Paź 2016 17:53
    krychast
    Poziom 20  

Sam sab ma dzielnik samoscylujacy wiec uklad powinien na tym zakresie pokazywac glupoty.u mnie bez poniaru czestotliwosc pokazywana powyzej 1ghz.Jak wyglada sonda pomiarowa?

• #39 14 Paź 2016 18:49
    krychast
    Poziom 20  

A co z kalibracją? Patrzyłeś czy ta funkcja działa? Przyciski funkcyjne działają prawidłowo?

• #41 14 Paź 2016 21:09
    krychast
    Poziom 20  

Wchodzisz w CALIBRATION i sondą na zakresie 30MHz dotykasz nóżki kwarcu. U mnie działało nawet po dotknięciu jednym przewodem. Kręcąc rymerem zbliżasz się najbliżej 4MHz na wyświetlaczu. Zobacz czy to działa.

• #43 15 Paź 2016 10:56
    krychast
    Poziom 20  

Uzyc wysoce stabilnego wzorca czrstotliwosci.

• #46 28 Paź 2016 21:36
    bf199
    Poziom 20  

właśnie dziś mi doszedł po prawie 2 tygodniowym okresie oczekiwania ze sklepu AVT ( nie mieli na stanie i musieli sprowadzić, miernik po włożeniu układu w podstawkę ruszył od kopa na tym wyższym zakresie, na jałowym uruchomieniu pokazuje jakieś śmieci na wyświetlaczu, ale po podaniu sygnału pokazuję prawidłowa wartość, bardzo dziękuję koledze krychast za cenne wzkazówki, pozdrawiam

• #48 18 Lis 2016 22:29
    krychast
    Poziom 20  

Szczerze mówiąc ja nie zastanawiałem się nad tym. Ale na pewno się "rozjedzie". Wszystko zależy od użytego kwarcu i jego jakości. Ja używam miernika głównie do strojenia głowic radiowych więc wysoka dokładność nie jest u mnie wymagana. Choć swój miernik stroiłem po kilkuminutowym wygrzaniu o stroiłem go zarówno na niższym jak i wyższym zakresie. Warto zbliżyć się do ideału i solidnie wykorzystać opcję CALIBRATION albo zadać sygnał z dobrego wzorca. A co do zmian parametrów pod wpływem temperatury to głupi termometr na ICL 7107 się rozjedzie po pół minuty a co mówiąc o częstościomierzu zwłaszcza tak prostym jak ten. Mimo to układ działa bardzo poprawnie choć na wyższym zakresie brakuje mi lepszej czułości.