Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie z ogrzewania :p

cola_ldz 12 Lis 2008 19:31 1253 7
  • #1 12 Lis 2008 19:31
    cola_ldz
    Poziom 11  

Witam. Temat zapewne nie wiele mówi, więc wyjasnie o co mi chodzi. Przymierzając się do budowy kolektora słonecznego wpadłem jeszcze na jedne pomysł, mianowicie żeby zbudować coś na zasadzie kolektora słonecznego tyle że umieszczając go za grzejnikiem w domu. Jak wiadomo część ciepła z grzejnika ''idzie'' w ścianę więc w tym przypadku ciepło było by odbierane przez kolektor a następnie przenoszone do zbiornika z woda grze następowała by wymiana. Zgromadzona gorąca woda w zbiorniku mogła by posłużyć również do grzania tyle że juz za darmo :) np. grzejemy grzejnikami jak woda w zbiorniku bedzie odpowiedniej temperatury przestaja grzac grzejniki ze standardowej instalacji a zaczynaja z dodatkowej :) Co sadzicie o takim patencie ? Pozdrawiam

-1 7
  • #2 12 Lis 2008 19:46
    Marksrz
    Poziom 21  

ot wymyslił , perpetum mobile
    mysl dalej to moze cos lepszego sie uda pridumac
    juz dawno wymyslili jak ciepło zatrzymać by nie szło w sciane

0
  • #3 12 Lis 2008 19:54
    cola_ldz
    Poziom 11  

moze jakiegos linka dasz ?

0
  • #4 12 Lis 2008 20:05
    William Bonawentura
    Poziom 31  

cola_ldz napisał:
    Jak wiadomo część ciepła z grzejnika ''idzie'' w ścianę

Ogrzewa się nie tylko powietrze w domu ale i mury. Bez tego para woda wykropli się w chłodnej ścianie i powstanie pleśń. Od tego by mury nie oddawały ciepła do otoczenia jest z kolei ocieplenie zewnętrzne ścian.

0
  • #5 16 Lis 2008 17:41
    orinoco
    Poziom 13  

cola_ldz napisał:
    moze jakiegos linka dasz ?

Tu nie trzeba żadnego linka. Patent jest prosty - za grzejnikiem przykleja się specjalną matę, która odbija ciepło z powrotem w stronę pomieszczenia i po sprawie. Konstrukcja tej maty jest banalna: warstwa (ok.3 mm) styropianu i warstwa folii aluminiowej. Do nabycia w marketach budowlanych. Ze swego doświadczenia wiem, że działa bez zarzutu.

0
  • #6 16 Lis 2008 21:42
    cola_ldz
    Poziom 11  

Ale mnie nie chodzi o mate co odbija ciepło, tylko o to co napisałem w pierwszym poscie.

0
  • #7 16 Lis 2008 22:28
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jak masz dużo kasy do wydania, a mało do uzyskania z tego patentu,to ćwicz.Efekt ekonomiczny = ZERO lub MINUS.

Przyklej ekran zagrzejnikowy, lub: "warstwa (ok.3 mm) styropianu i warstwa folii aluminiowej" ( tak ładniej brzmi) i po sprawie.

0
  • #8 17 Lis 2008 11:46
    orinoco
    Poziom 13  

cola_ldz napisał:
    Ale mnie nie chodzi o mate co odbija ciepło, tylko o to co napisałem w pierwszym poscie.

Niektórzy to mają problemy... :D
    Więc przyjmij do wiadomości, że temperatura wody z tego "kolektora" będzie niższa niż temperatura wody w instalacji. Jak chcesz ogrzać chłodniejszym cieplejsze?
    Chyba, że zastosujesz jeszcze pompę ciepła. I przy okazji dostarczysz twórcom czeskiego filmiku pt. "Sąsiedzi" pomysłu na kolejny odcinek...
    :D

0