Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie w sprawie instalacji elektrycznej.

12 Lis 2008 19:38 1005 3
  • Poziom 9  
    witam. jestem nowy na forum i mało doświadczony. mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej. mianowicie jakie jest maksymalne obciążenie przewodu miedzianego 3x1.5mm (faza, zero, uziemienie) ponieważ nie wiem czy taki przewód "udźwignie" komputer z zasilaczem 500W monitor LCD którego max pobór mocy z sieci to 50W wzmacniacz 100W jakąś drukarkę i przydałby się jeszcze jakiś zapas mocy. z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zależy od długości przewodu. Przedłużacze 30 m można obciążyć (w/g instrukcji) maksymalnie 1500 W.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Przewód 1.5 mm2 to około 14.5 A obciążenia, zabezpiecza się go bezpiecznikiem 10 A.
    Dla 10 A to 2300 W, dla 14.5 to 3335 W.

Komputer z takim zasilaczem to pikuś.
    Z resztą pownieneś wiedzieć, że moc tego zasilacza to maksymalna moc jaką potrafi dać komputerowi, natomiast pobiera z sieci tyle, ile aktualnie potrzeba (komputer żeby obciążyć sieć mocą 500 W musi być baardzo rozbudowany i w stresie, w idle to pewnie góra 100 W bierze...).
  • Poziom 9  
    bardzo dziękuje o pomoc. jednak nie chodziło tutaj o przedłużacz ale o instalacje czyli przewody znajdujące się w ścianie;) skoro 1.5mm można obciążyć aż 3335W to już nie mam powodu do obaw:D jeszcze raz dziękuje