Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy butaprem uszkodzi zawieszenie membrany?

12 Lis 2008 20:57 3226 4
  • Poziom 18  
    Witam przez ostatnie trzy dni pracowałem nad monitorkami.
    Były prawie gotowe. Wszystko zchrzaniło się gdy przykleiłem wełnę owczą
    na butapren. Spowodowało to pofałdowanie okleiny.
    Za tydzień zastąpię ją fornirem. Teraz już mniej śmierdzi i klej stwardniał, ale zastanawiam się czy nie uszkodzi zawieszenia membrany (szkoda HDSa i Vify).
  • Poziom 12  
    Witam.
    Trochę dziwna reakcja okleiny na ten klej. Sam ostatnio regenerowałem głośniki średniotonowe Tonsila GDM 10/60 i właśnie do przyklejenia górnego zawieszenia użyłem kleju Pronikol butapren. Jak do tej pory nic niezwykłego nie stało się z membranami (membrana wprawdzie celulozowa, ale zawieszenie piankowe).
    Gdybym nie przeczytał opisu, to za przyczynę takiego wyglądu okleiny podałbym niefachowe jej przyklejenie. Jeśli tak reaguje na obecność oparów kleju (bo raczej nie było kontaktu kleju z okleiną) to jest to bardzo zastanawiające.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Szkoda bo widać ,ze bardzo się starałeś.Butapren nie powinien uszkodzić zawieszenia bo kleiłem samą membranę (doraźnie do wymiany głośników) nic złego nie stało się.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Zapomniałem napisać, że chodziło o opary. Też mnie dzisiaj rano przeraził ten widok (aż mi żona kawę na pocieszenie zrobiła ;)) poprzednie obudowy też oklejałem okleiną i wszystko było OK. Ale to już przeszłość. Dzięki za odpowiedzi i podtrzymanie na duchu ;)
  • Poziom 18  
    OK fornir dotarł