Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWG 336 zbiornik bębna do wymiany

12 Nov 2008 21:06 4713 14
 • Level 9  
  Witam wszystkich forumowiczów.

  Pralko-suszarka Whirlpool AWG 336
  Właśnie odkryłem przyczynę hałasowania bębna przy obracaniu i przy okazji konkretnego wycieku. Odkręciłem tylną osłonę i zobaczyłem, że obudowa łożyska jest w 70% oderwana od zbiornika. Bęben opadł w dół i trze o zbiornik.
  Czy jest szansa, że dostanę sam zbiornik, od jakich modeli może on ewentualnie pasować (widziałem kiedyś takiego Polara)? Czy może wiecie jaka może być cena takiej imprezy i wymiany, bo nowa pralko - suszarka to jest ok 1800-2000zł.
  No i oczywiście zepsuła się wtedy kiedy pranie się naskładało.
  Serdeczne dzięki za każdą informację.
 • Level 23  
  AWG 336 to to samo co WD 1000 ARDO .Zbiornik do WD to ok. 200 zł , wymiana (zależy gdzie ) - drugie tyle . Z tym , że piszesz o obudowie łożysk , a to mieści się w płaszczu przeciwwagi??
 • Level 1  
 • Level 9  
  Mylisz się Skryn.
  Bo ona nie hałasowała, tylko parę prań do tyłu zaczęło z niej cieknąć. Dzisiaj przy ostatnim wirowaniu musiało mocniej walnąć na bok i trach. A Tak na marginesie to przy obracaniu ręką nic nie hałasuje, przy normalnym kręceniu też nie , tylko w momencie wychyłu (przy większych obrotach) uderza o zbiornik.
  A co do robocizny - podejrzewam ,że potrzebne będzie jakieś narzędzie , którego nie mam i w tym będzie problem. No i jest trochę duża jak na moje codzienne hobby (skala 1:120):D

  Bosgol napiszę co widzę. Nakrętka, koło pasowe, no i oś przechodzi przez wytłoczoną na łożysko blachę ,taka miseczka, która to właśnie się oderwała w 70% od reszty. No ale Skryn mi już rozjaśnił temat, że 500-600 muszę liczyć.
 • Level 23  
  Powiedz jeszcze , czy obudowa łożysk jest z aluminium , pokrywa zamykająca zbiornik ze stali nierdzewnej - to wyjaśniłoby problem.
 • Level 9  
  Dobra bosgol zaraz robię zdjęcie:D
  ..................
  Zrobione
  Whirlpool AWG 336 zbiornik bębna do wymiany
 • Level 1  
 • Home appliances specialist
  skryn wrote:
  Nie wygląda to tak źle i rzadki to przypadek. Do wymiany jest prawdopodobnie tylko płaszcz (ten, co siedzą w nim łożyska i simmerning :wink: ).

  W tym roku przerabiałem - rzeczywiście b. rzadki przypadek.
  :arrow: tomeczek - Ten płaszcz trudno zdobyć i trzeba szukać pod ARDO WD800 lub WD1000 - ja kupiłem tu http://www.agd-serwis.pl/
 • Level 9  
  No to mi jeszcze powiedzcie, czy to jest trudne (oczywiście,że trzeba się narobić, ale jak bardzo) do wymiany i czy potrzeba jakieś specjalne narzędzie? Może w punktach co trzeba zrobić, byłbym wdzięczny.
  ....................................
  Koło pasowe zdjąłem. Czy grzałkę i te czujniki teraz wyjąć czy po zdjęciu płaszcza?
 • Level 23  
  I tak musisz wymienic płaszcz , więc przełożyc wszystko , co w nim siedzi prócz łożyskowania oczywiście. Ja wyjmuję termostaty i grzałkę (można zostawic z kablami to się nie pomylisz ), potem 4 śruby kanału suszarki i opaska z drugiej strony (wąż zde. i zamontuj po demontażu ) , no i śruba obejmy .
 • Level 9  
  Czyli dobrze zrobiłem ,ale się zatrzymałem bo siódemki nasadowej nie mam. Pędzę do sklepu.
  a co z tym grubym wężem od suszarki, bo wydaje mi się wklejony do tego płaszcza?
 • Level 23  
  Wąż jest wklejony , ale w wielu modelach od środka zbiornika jest rozepchany obejmą sprężystą , odklej go tylko od kanału i zdejmij płaszcz nie szarpiąc się z nim .
 • Level 9  
  Płaszcz wyjęty, ale czy masz jakiś sposób na wyjęcie grzałki, czy siłowy?
  zaraz wkleję zdjęcie jak wygląda od środka.
  ................................................................
  Whirlpool AWG 336 zbiornik bębna do wymiany

  Trochę zardzewiało:D
 • Helpful post
  Level 23  
  Odkręc nakrętkę , wbij wystający gwint aż do blachy i podważaj dookoła , najpierw blachę , potem uszczelkę.
 • Level 9  
  No i naprawione. Miesiąc czekania na płaszcz (faktycznie rzadka usterka), ale godzinka i zmontowałem wszystko do kupy. Składałem na silikonie i nic nie cieknie, pranie się pierze. Dzięki BOSGOL. To wcale nie jest takie trudne.