Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altus 110-zniszczone obudowy

12 Lis 2008 21:37 2133 9
  • Poziom 12  
    Witam
    mam Altusy 110 i niestety maja rozklejone obudowy. U poprzedniego właściciela kilka latek stały w piwnicy i płyta jak to wiorowka dostały wilgoci i napęczniały i na dole w obu kolumnach rozkleiły sie (poprzedni właściciel chyba zakleił ta szparę chyba czymś bo powietrze tamtędy nie ucieka jak głośnik gra) jak będę miał aparat to wrzucę zdjęcia.
    Powiedzcie mi czy da sie jakoś to doprowadzić do ładnego stanu??co musiał bym zrobić?? myślałem nad zrobieniem nowych obudów o takich samych wymiarach ale nie wiem czy mi sie to uda. Kocham swoje altusy i chciałbym aby wyglądały jak najlepiej
    Proszę o pomoc
  • Poziom 37  
    Nie biadol tylko tnij i klej nowe płyty w miejsce zniszczonych. Najważniesze czyli zawartość +osprzęt -masz. Głośniki ze sparciałymi membranami -wymień
  • Poziom 35  
    Gra nie warta świeczki, to nie audiofilski sprzęt żeby go pieścić. Lepiej sprzedaj to w obecnym stanie i kup sobie jakieś altony 80 zobaczysz w porównaniu do tych altusów znaczną różnicę. No chyba że masz materiały za free i sentyment do tych kolumn to odmienia postać rzeczy,
  • Poziom 12  
    głosniki juz zregenerowałem a płyty troche jest w garazu narzedzi tez ale nie wiem czy uda mi sie je ładnie okleic nowe budy.... dzieki za podopwiedz
  • Poziom 37  
    nie oklejaj tylko szpachluj i lakieruj
  • Poziom 17  
    Moim zdaniem szkoda Twojej pracy i zachodu na robienie tych kolumn od nowa...Jeśli mówisz że masz płyty i narzędzia to lepiej byś zrobił jakbyś sprzedał te głośniki z Altusów kupił lepsze przetworniki nie znaczy że dużo droższe i wtedy zbudował kolumny które Twą pracę i wysiłek odzwierciedliły by w jakości prezentowanego dźwięku...
  • Poziom 12  
    macie racje lecz moze wyda wam sie to dziwne ale te kolumny poprostu mi sie podobaja i dlatego chciałbym je naprawic
  • Poziom 16  
    Ja na Twoim miejscu bym je odnowił. Jeśli masz parę narzędzi, znajomego stolarza i najważniejsze - chęci to jak najbardziej :) Nieraz trafi się fornir za free wtedy dokupisz jakiś butapren, lakier i do roboty :) Fornir to moim zdaniem najlepsza forma wykończenia kolumn domowych. Wcale nie jest to trudne! Malowanie, przygotowanie powierzchni to trudniejsze zajęcie, jak dla mnie. Malowane kolumny do domu to chyba nieporozumienie (nie mówię tutaj o bezbarwnym na fornir). Reasumując, zrobisz jak zechcesz a jeśli uda Ci się zjechać z kosztów to pracuj pracuj ;) Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Altus 110 w oryginale był skrzyniach paździerzowych gładkich, lakierowanych na czarny mat. A więc wygodne do napraw czy budowy od zera. Najważniejsze że masz cały osprzęt który był o kilka klas lepszy od konkurencji zarówno mechanicznie, elektrycznie i jakościowo. Malowanie to 15 minut ale przygotowanie -kilka godzin/
  • Poziom 12  
    ja chciałbym okleic je formirem.Widziałem tu na forum jak ktos cudownie odnowił altusy. Tylko narazie problem z pieniedzmi jest bo niestety jeszcze chodze do szkoły i stałego zarobku nie ma ;p;p