Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka Toshiba 5560 "otwarte drzwi"

12 Lis 2008 22:40 1101 3
  • Poziom 10  
    Kserokopiarka wyświetla proszę zamknąć przednią pokrywę, oczywiście po angielsku. Był to problem znany, stykologia. Ale styki w porządku. Stycznik zabezpieczenia nie włączał się, naciśnięty palcem spowodował rozruch. Będzie żyć zabrzmiała diagnoza. Okazało sie że nie styki , nie wtyczki ale transformator separujący nawalił. Znajduje sie on na dole kopiarki z tyłu na samym środku. W transformatorze znajduje się bezpiecznik, który może sie przepalić. Naprawa może zostać wykonana poprzez wymianę transformatora, lub dla majsterkowiczów mała sekcja, rozcięcie izolacji i wymiana bezpiecznika lub jego zwarcie. problem wykryłem sam, ale zajęło mi to sporo czasu, opisuję naprawę może komuś zaoszczędzi czas.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Taki komunikat pojawią się też przy uszkodzonym bezpieczniku w zespole utrwalania
  • Poziom 16  
    wystarzy wymienić bezpiecznik termiczny w piecyku o po sprawie a i chyba jak sie nie myle skasować błąd w kodach 08 kodem 89
  • Poziom 11  
    Miałem dwukrotnie ten problem w dwóch różnych maszynach Tos 5560,w jednym przypadku pomogła wymiana bezpiecznika w zasilaczu,a w drugiej maszynie trzeba było niestety wymienić zasilacz.