Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją antenową.

tomcio 13 Lis 2008 01:00 1928 4
  • #1 13 Lis 2008 01:00
    tomcio
    Poziom 26  

Mam problem z instalację antenową.
    Zrobiłem instalację antenową na wzór :
    Link
    Co prawda przed multiswitchem nie mam włożonego wzmacniacza, ale odbiór na 7 gniazdach mam dobry, a na 8 gnieździe jest mora na 3 kanałach, pozostałe są dobre.
    Nie za bardzo wiem co z tym począć. problem jest w długości kabla i w jego jakości. Kable jakie zastosował elektryk na całą instalację antenową to te z allegro po 30gr (zgroza!!).

Zastosowany multiswitch to AXING 5/9, a konwerter qatro na jedną pozycję satelitarną.

0 4
  • #2 13 Lis 2008 08:37
    gregor22
    Poziom 23  

Jak go nie masz to go załóż........i wtedy porozmawiamy...!

0
  • #3 13 Lis 2008 09:23
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Narysuj schemat Twojej instalacji i długości przewodów . Jakie programy masz złe, jakie kanały ? zamieniałeś wyjścia multiswitcha, gniazdka podstawiałeś ?

0
  • #4 14 Lis 2008 00:20
    tomcio
    Poziom 26  

Nie podam długości przewodów bo ich nie znam, ale wydaje mi się, że są dość długie,a co ciekawe w pomieszczeniu nad nim jest OK, może ktoś uszkodził kable?? Przejścia kabli sprawdzone, są OK.
    Rozdzielnia też zrobiona inaczej jak powinna być, bo w piwnicy, a nie na górze.

"Zamieniałeś wyjścia multiswitcha."---tak.
    "Gniazdka podstawiałeś" ---- nie, ale do każdego pomieszczenia są po dwa gniazda pozakładane i na obu to samo. Gniazda TRIAX.
    Najgorsze kanały to: C41, C33, C35, C44, pozostałe są dobre(C11, C27, C51). Schemat instalacji jak z podanego linku z tym, że u mnie niema monitoringu. Dodatkowo w antenach są pozakładane wzmacniacze.

0
  • #5 03 Gru 2008 22:39
    tomcio
    Poziom 26  

Dziś podstawiłem na spokojnie multiswitch SIGNAL z regulacją tv naziemnej i działa bez problemu. Link
    Taki jak z linku zastosowałem multiswitch. Przed wymianą jeszcze sprawdziłem wyjścia i na wyjściu z multiswitch sygnał precyzyjny miałem na 75 a na gniazdku już tylko 52, więc sygnał się posypał na kablach. Nie zapisałem jakie miał błędy. Teraz zastanawiam się jaki zastosować multiswitch Signal, Terra czy.....?

0