Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją antenową.

13 Lis 2008 01:00 1991 4
 • Poziom 26  
  Mam problem z instalację antenową.
  Zrobiłem instalację antenową na wzór :
  Link
  Co prawda przed multiswitchem nie mam włożonego wzmacniacza, ale odbiór na 7 gniazdach mam dobry, a na 8 gnieździe jest mora na 3 kanałach, pozostałe są dobre.
  Nie za bardzo wiem co z tym począć. problem jest w długości kabla i w jego jakości. Kable jakie zastosował elektryk na całą instalację antenową to te z allegro po 30gr (zgroza!!).

  Zastosowany multiswitch to AXING 5/9, a konwerter qatro na jedną pozycję satelitarną.
 • Poziom 23  
  Jak go nie masz to go załóż........i wtedy porozmawiamy...!
 • Specjalista elektryk
  Narysuj schemat Twojej instalacji i długości przewodów . Jakie programy masz złe, jakie kanały ? zamieniałeś wyjścia multiswitcha, gniazdka podstawiałeś ?
 • Poziom 26  
  Nie podam długości przewodów bo ich nie znam, ale wydaje mi się, że są dość długie,a co ciekawe w pomieszczeniu nad nim jest OK, może ktoś uszkodził kable?? Przejścia kabli sprawdzone, są OK.
  Rozdzielnia też zrobiona inaczej jak powinna być, bo w piwnicy, a nie na górze.

  "Zamieniałeś wyjścia multiswitcha."---tak.
  "Gniazdka podstawiałeś" ---- nie, ale do każdego pomieszczenia są po dwa gniazda pozakładane i na obu to samo. Gniazda TRIAX.
  Najgorsze kanały to: C41, C33, C35, C44, pozostałe są dobre(C11, C27, C51). Schemat instalacji jak z podanego linku z tym, że u mnie niema monitoringu. Dodatkowo w antenach są pozakładane wzmacniacze.
 • Poziom 26  
  Dziś podstawiłem na spokojnie multiswitch SIGNAL z regulacją tv naziemnej i działa bez problemu. Link
  Taki jak z linku zastosowałem multiswitch. Przed wymianą jeszcze sprawdziłem wyjścia i na wyjściu z multiswitch sygnał precyzyjny miałem na 75 a na gniazdku już tylko 52, więc sygnał się posypał na kablach. Nie zapisałem jakie miał błędy. Teraz zastanawiam się jaki zastosować multiswitch Signal, Terra czy.....?