Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus 1998 Brak iskry na jednym z cylindrów

13 Lis 2008 03:47 2030 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam następujący Problem w Polonezie Caro Plus 1998r. z cewką i modułem bosch'a (nie abimex). Otóż problem polega na tym, iż silnik chodzi tylko na 3 cylindry a nie jak powinien na cztery. Konkretnie na trzecim cylindrze jest brak iskry. Świecie na wszystkich cylindrach zostały wymienione, przewody tak samo. Padło podejrzenie na cewkę, która wczoraj także została wymieniona i nic ... problem jak był, tak i jest dalej. Ostatnia rzecz, jaka przychodzi do głowy to moduł. Tylko czy na pewno. Czy wymiana modułu wróży rozwiązanie sytuacji? A może przyczyna leży gdzieś indziej? Jestem wdzięczny za wszystkie podpowiedzi oraz uwagi które rozwiązały by w/w sytuacje. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Mi też tak się wydawało i dlatego ją podmieniłem.
    Teraz mam następującą wątpliwość - cewka została podmieniona na używaną więc mogła być również niesprawna , zastanawia mnie tylko fakt dlaczego po zamianie nie było iskry dokładnie na tym samym cylindrze ?
    Gdyby iskra znikła na innym cylindrze to sprawa była by oczywista - że trafiłem na kolejną uszkodzoną.
    Tak więc czy jest to jakaś fabryczna wada że te cewki zwykle gubią iskrę na trzecim cylindrze i powinienem się rozglądać za kolejną, czy jak się psują to nie koniecznie pada trzeci cylinder - i wtedy sprawa nie jest taka oczywista
  • Poziom 25  
    Zamień cewki i zobacz czy przestanie palić 1 lub 4 cylinder jak tak to cewka
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Wymiana Cewki na nową pomogła! Problem został rozwiązany. Komputer w porządku.