Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Head z odzysku Na Tda

AREK0882 13 Lis 2008 14:41 6672 11
  • Head z odzysku Na Tda

Witam w ostatnim czasie udało mi się sklecić oto tego Heada.
    Części które były potrzebne na zbudowanie miałem praktycznie w domu .Jedynie co musiałem nabyć to blacha na schassi ,nabyłem ją na złomowisku za 1zł :), i włącznik sieciowy. Trzeba było narysować gdzie i co, pogiąć, ponawiercać .
    W preampie kanał czysty siedzi przedwzmacniacz Pana Janka .Jako przesteru do tego u kładu zastosowałem Shred Mastera którego kiedyś zbudowałem i tak se leżał aż poszedł po nóż :).Końcówka mocy nic specjalnego Tda7294 zasilany +,0,- 36vdc. Radiator miałem z jakiegoś amplitunera.Transformator sieciowy był w poprzedniej konstrukcji i w końcu się doczekał na zastosowanie .
    I tak właśnie powstał Head.
    A tu parę zdjęć podczas budowy

Head z odzysku Na TdaHead z odzysku Na TdaHead z odzysku Na Tda
    Head z odzysku Na Tda

A tu kilka próbek nagranych przez mikrofon komputerowy.

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    AREK0882
    Poziom 16  
    AREK0882 napisał 263 postów o ocenie 135, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Sulejówek. Jest z nami od 2005 roku.
  • TermopastyTermopasty
    dugi.1985
    Poziom 20  
    Bardzo fajna rzecz ale mam jedno zastrzeżenie. Wiem że Metallica grała kiedyś garażową muzykę i po próbkach idzie się domyśleć że jesteś nimi zafascynowany, ale ta obudowa nawet do garażu nie pasuje. Idz na ten sam złomowiec i znajdź sobie jakąś obudowę z amplitunera albo magnetowidu i spróbuj ją jakoś zaadoptować to tej dość fajnej konstrukcji. Gdzie wpiąłeś ten efekt? Gdzieś w środek preampa jak pan Janek proponował czy przed?
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam Dugi 1985 a wiec tak efekt dałem przed preampem Pana Jakna zastosowałem bajpasy do tego układu.I dlatego na panelu przednim jest przełącznik do tego .A jeśli chodzi o konstrukcję to jest ona zrobiona w 80% ponieważ pasowało by to obić czymś np Skajem ,dać jednakowe gałki .Jak będe mieć gdzieś okazje tanio wyciąć nowe drewno na obudowe to to uczynie ale narazie jest jak jest .Nie jest wycięta równo ale tak musi być :) .Może kiedyś jakiś panelek wrzuce ale to się zobaczy.
    Pozdrawiam.
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Mógłbyś podrzucić jakieś źródło ze schematami i/lub opisami preampa i przesteru?
  • TermopastyTermopasty
    ojciec cenzura
    Poziom 11  
    Witam fana Metallicy!
    Fajnie brzmi na cleanie, jaką kolumnę/głośnik tym napędzasz?
    Też miałem kiedyś zamiar zrobić coś na tym preampie ale nie mogłem znaleźć żadnego odpowiedniego trafa i porzuciłem pomysł. Chociaż być może zrobię jakiegoś heada, z tym że dałbym tylko clean, przestery jak już wpinane przed preampem (albo w pętlę). Końcówka może na TIPach, niedawno ktoś ją na elce zaprezentował.
    No co do obudowy to muszę przyznać, że nie grzeszy urodą, ale do garażu czy innej meliny się nadaje. Gorzej jak przyjdzie z takim czymś wystąpić publicznie ;D
    Przy tej super dokładnie wyciętej obudowie pomijam fakt nierówno pozaginanej blachy :D.

Pozdrawiam metalowców! 8)
    AREK0882
    Poziom 16  
    A więc tak :
    lord_blaha -słuchaj jeżeli chodzi a schemat preampu jest on na elektrodzie , temacie "Piec gitarowy dla każdego" znajdziesz, a jeśli chodzi o przester to postaram się go zamieścić w najbliższym czasie .
    ojciec cenzura- a więc tak blacha była wyginana na radiator :) nie jest tak tragicznie jakby się wydawało.Może tam miejscami :).
    A jeśli chodzi o głośnik to nie mogę o nim nic powiedzieć bo nie chce dawać kryptoreklamy.:)

Możesz śmiało podać jaki to głośnik, nie będzie to żadna reklama.
    Gizmoń
    Poziom 28  
    Co do wzmacniacza - wnętrze jest OK, ale z zewnątrz obudowa nie przemyślana. Można z tego zbudować ładną skrzynkę, ale należałoby zrobić tak, aby płyta panelu przedniego zasłoniła brzydkie krawędzie desek. Tak wykonana obudowa wygląda o wiele lepiej (wiem, bo sam wykonałem już ze 20 skrzynek różnych wielkości i różnych kształtów, i takie ułożenie elementów jest najlepsze).

Widzę też, że transformator jest w rogu. Zawsze najlepiej jest, gdy tak ciężka rzecz znajduje się na środku obudowy, a lekkie płytki są układane dopiero później dookoła. Gdy trafo znajduje się na środku, nie ma problemu z podnoszeniem sprzętu - nie wymknie się z rąk.
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam lord_blaha zamieszczam schemat przesteru, płytkę i montażówkę.
    Mam tą płytkę zwymiarowaną ,lecz zajmuje ponad 2,5 mega w .Jak ktoś chętny mogę przesłać... Ta płytka jest bardzo mała i tam elementy nieomal jeden na drugi wchodzą przeba mieć dobry grocik do tego.
    Pozdrawiam

Head z odzysku Na Tda

Head z odzysku Na Tda

Head z odzysku Na Tda

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Dołączam jeszcze taki wskażnik bez opisu może się komuś przyda.Mozna go zastosować na panel korzystając z taśmy dwustronnej
    memphis_2007
    Poziom 12  
    Witam kolegów . Projektuje właśnie kuchnię w nowym domu i mam pytanie. Czy kolega projektuje i wykonuje meble kuchenne ? Bo z tego co widzę ten "cud" jest wsadzony do szuflady kuchennej. Piękna szuflada :-). Jeszcze jedna uwaga. Jak się projektuje i wykonuje płytkę drukowaną to niebezpieczne zwierzęta należy trzymać za siatką . Płytka z kondensatorami filtrującymi jest pogryziona w lewym dolnym rogu. A nie wspomnę o "watowaniu" bezpieczników a raczej oprawek drutem. To pierwszy krok do samozapłonu. W dectalonie można na wszelki wypadek kupić namiot. W przypadku pożaru domu będzie jak znalazł :-). Pozdrawiam w doskonałym humorze :-)
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam. A już myślałem że tych zwatowanych oprawek nikt nie zobaczy :) .A historia bezpieczników przedstawia się nastepująco: miałem trzy bezpieczniki, dwa (w oprawce od włącznika sieci)podczas uruchamiania normalnie się spaliły (za mały prąd przepływowy) i został mi jeden za kondziołami i zastosowałem go jako sieciowy a że bezpieczników innych nie miałem więc drut załatwił sprawę (ale będą) :).Podczas włączania tam taki mały prąd nie płynie w końcu 22000u na stronę :), takie kondensatory akurat miałem i takie są.A jeżeli chodzi o zwierza to był on bardzo wredny zamiast nadgryść kondzioły to wolał płytkę tyle go widziałem He He (jak Czesio) :) Wbrew pozorom to nie jest żadna szuflada tylko część meblościanki :) .

Pozdrawiam.
    memphis_2007
    Poziom 12  
    Witam serdecznie autora :-). W ten sposób się nie załatwia sprawy przepalonych bezpieczników. Bezpieczniki ( w teorii) powinny być pierwszym elementem który się przepali. Przyczyny przeciążenia zasilacza mogą być różne i być rzeczywistym zagrożeniem dla zdrowia i życia ( a ich koszt to ułamek złotego ). Co do meblościanki . Widziałem obudowy (?) wykonane z płyty meblowej. Uwierz mi że można z tego materiału przy odrobinie umiejętności i braku pośpiechu wykonać przyzwoitą skrzynię. Punkt za odwagę na krytykę :-). Pozdrawiam niedzielnie :-)
    AREK0882
    Poziom 16  
    Witam !! Headzik doczekał się panelu przedniego oraz pokręteł .
    I jest naprawdę głośny.Trochę czasu mineło zanim ten panel został dokładnie zwymiarowany a następnie obrobiony w programie graficznym .Korzystałem z programu "Inkscape" jest to w pełni darmowy program do grafiki wektorowej .Jeżeli chodzi o z wymiarowanie to w nim można ustawić oś X ,Y i jeżeli komuś jedno czy tam dwa otwory nie wywierciło się poprawnie to można to skorygować do 1 mm <faktem jest że trzeba najpierw trochę tego wydrukować żeby otrzymać końcowy rezultat.Panel został wydrukowany w taki sposób by podczas ustawiania pokrętła nie ścierały się napisy ,czyli pod spodem
    Kiedyś może wrzuce do niego inny przester .
    Pozdrawiam

Head z odzysku Na Tda Head z odzysku Na Tda Head z odzysku Na Tda

-----

Witam!! Po przerwie postanowiłem do Heda zamontować wyjście słuchawkowe poprawić prowadzenie masy i za jakiś czas wrzucić go w dużo lepszą obudowę .Muszę powiedzieć że ten TDA pod 4 omowym głośniku się męczy :) .Po poprawieniu prowadzenia masy przydżwięk praktycznie zginą choc i tak był na małym poziomie . Jedyne co mnie zastanawia to jak dotykam struny to już praktycznie go nie słychać a tak w sklali od 1do 10 to tak jest na 0,5 :).Z wyjściem słuchawkowym troche musiałem pokombinować . Działa na takiej zasadzie jak się podłącza słuchawki do Heda dżwięk jest odłączany od głośnika .I odwrotnie . Także można ćwiczyć do woli na słuchawkach :) Spełnia swoje zastosowanie w 100%.Dodam jeszcze że przedwzmacniacz Janka + ten przester pobiera 30mA .
    Pozdrawiam.
    I załączam parę fotek .

Head z odzysku Na Tda Head z odzysku Na Tda Head z odzysku Na Tda

Używaj przycisku zmień.
    (joy_pl)