Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5, problem z wycieraczką tylną

13 Lis 2008 17:12 6758 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mój problem z wycieraczką tylną w aucie passat B5 polega na tym że wycieraczka pracuje cały czas po włączeniu zapłonu i żeby ją wyłączyć trzeba wyciągnąć bezpiecznik. Nie wiem jak do tej usterki mogło dojść bo jak kupiłem to auto był przepalony bezpiecznik od tej wycieraczki i myślałem że jego wymiana załatwi sprawę. Ciekawe jest też to że gdy bezpiecznik jest włożony wycieraczka tylna prauje ciągle a przedniej nie da się włączyć, jeśli natomiast wyciągnę bezpiecznik przednią da się normalnie sterować. Prosiłbym o pomoc gdzie może leżeć przyczyna tej usterki. Pozdrawiam
    Popraw temat inaczej trafi do kosza,regulamin pkt 11.momik12
  • Poziom 15  
    1. Sprawdź w pierwszej kolejności czy jest sprawny włącznik wycieraczek .
    2. Zdejmij obudowe tylnej klapy i zobacz czy płyn spryskiwaczy nie dostał się do układu sterującego tylną wycieraczką (znajduje się on koło silniczka wycieraczki ) ewentualnie podmień silniczek wycieraczek.
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki za wskazówki, posprawdzam.
  • Poziom 28  
    Ja bym proponował sprawdzić przelotkę gumową pomiędzy nadwoziem a klapą czy są prrzewody nie uszkodzone.
  • Poziom 9  
    To bardzo prawdopodobne, że mogą być uszkodzone przewody w przelotce, słyszałem już o takich przypadkach właśnie. Pozatym mój samochód wcześniej służył troche jako służbowy więc klapa tylna często była otwierana, co jej stan lakierniczy też to potwierdza. Dzięki, jak się czegoś dowiem dam znać.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, usterka usunięta, problem leżał w gumowym przegubie tylnej klapy gdzie było zwarcie na przewodach. Dzięki za pomoc. Pozdtrawiam. Nie wiem tylko o co chodziło momik12 z tym poprawieniem tematu...?