Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 32pw9615/58 zielony obraz

tango 13 Nov 2008 19:48 1763 5
 • #1
  tango
  Level 11  
  Philips 32pw9615/58 po włączeniu zielony obraz linie powrotu po chwili wskakuje normalny obraz ale po kilkunastu sekundach telewizor się wyłącza restartuje i wskakuje zielony bardzo jaskrawy obraz z liniami powrotu i po chwili telewizor gaśnie i miga czerwona dioda .
  Po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza .
  Napięcie na czuwaniu 141v a pracy 165v stabilne nie skacze .
  Według schematu powinno byc 200v czy to może byc powód takiego zachowania czy boli go coś jeszcze , bardzo proszę kolegów o podpowiedz .
 • #2
  adzrtv
  Level 22  
  Kineskop do reaktywacji. Pozdrawiam.
 • #3
  Zygik
  Level 21  
  Witam!Sprawdż czy nie zwiera kineskop(zielona wyrzutnia).Lekko opukaj szyjkę kineskopu w czasie jak załączasz.Jak pojawia się obraz tzn.że kineskop zwiera i opukując "rozbijasz"zwarcie.Można spróbować zregenerować metodą elektroniczną.Pozdrawiam.
 • #4
  tango
  Level 11  
  Po włączeniu tylko na moment jest ten zielony obraz dosłownie 1 sekunda potem jest ok dopiero po kilkunastu sekundach obraz delikatnie zamruga ale nie robi sie zielony i potem restart i czasami zaskoczy jeszcze raz a czasami odrazu ten zielony obraz i linie powrotu.
  Ciekawi mnie te wyłanczanie sie dlaczego nie świeci cały czas na zielono czy tam jest jakieś zabezpieczenie bo to wtedy faktycznie kineskop.
 • #5
  adzrtv
  Level 22  
  Oczywiście,że zabezpieczenie działa. Uszkadzanie się kineskopu za każdym razem powoduje inne objawy ,ale skutek jest ten sam. Zobacz czy kineskop jest MADE in FRANCE wtedy na 100% zwiera katoda od G. Jeśli potrafisz odłącz katode G na płytce kineskopu od układu i testuj bez zielonego koloru.
 • #6
  grubas
  Level 40  
  Miałem podobny przypadek z Philipsem.
  Też kineskop. Pomogło zmniejszenie napięcia S2 na trafopowielaczu.
  Tv śmiga już parę miesięcy bo klient nie składa żadnej reklamacji.