Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EINHELL Półautomat spawalniczy BT-GW 190 D

ecc83 13 Lis 2008 20:51 3411 6
  • #1 13 Lis 2008 20:51
    ecc83
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Odkupiłem spawarkę o gościa jako niesprawną(rozwalony przełącznik napięć 230/400 V. Otrzymałem go w częściach.
    Przełącznik poskładałem ale nie wiem jak podłączyć "elektryk" który próbował to poskładać nie oznaczył, który przewód ma być podłączony do przełącznika.
    I tu moja prośba do użytkowników spawarki EINHELL BT-GW 190 D o foto podłączenia przewodów.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

1 6
  • #2 14 Lis 2008 23:57
    ecc83
    Poziom 9  

Witam
    Chyba o zbyt wiele proszę.?
    Bardzo fajne forum.
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników spawarki EINHELL BT-GW 190 D.

1
  • #3 22 Sty 2018 17:01
    Marek18031968
    Poziom 2  

Witam, czy posiadasz jeszcze tą spawarkę, mam ten sam problem z przełącznikiem prądowym. Czy masz jakieś zdjęcia jak podłączyć to ustrojstwo?

0
  • #4 27 Sty 2018 19:45
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Proszę ale foty nie wiele wnoszą gdzieś powinienem mieć schemat. Przełącznik HZ8B-20/5/3 6-scio pozycyjny? Taki ma kolega ? Z pamięci dyktuje kolejność styków. :-)
    Pozycja I zwarty tylko styk nr 1-2
    Pozycja II zwarty tylko styk 3-4
    Pozycja III zwarty tylko styk 5-6
    Pozycja IV zwarty tylko styk 7-8
    Pozycja V zwarty tylko styk 9-10
    Pozycja VI zwarty tylko styk 11-12

Spawarki nie posiadam ale pozostały foty po naprawach gdzieś walają się także schematy. Jak znajdę to zapodam koledze.

0
  • #6 27 Sty 2018 22:06
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Schemat w linku odręczny jakiegoś czecha a foty pochodzą ode mnie bo tez wysyłałem gościowi lata temu. Mam ich więcej ale nie wiele wniosą w okablowanie. Problem jest takiego typu że przewody z transformatora nie są numerowane co utrudnia odtworzenie układu połączeń. Na dokładkę kolory przewodów tez się zmieniały w czasie produkcji. Podobnie rzecz ma się we Fronius'ach. Bardziej foty pomogą niż odręczny schemat. Ja jutro poszukam dokumentacji i zrobię skany.

0