Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do 2 Samochodow strojona pierscieniem czy wysuwaniem.

13 Lis 2008 20:53 2186 7
  • Poziom 10  
    Mam problem. Ponieważ chce kupić antene CB, której bede używał wraz z radiem na przemian w 2 samochodach w uchwycie sf40 który bedzie zamontowany na stałe w 2 autach. Wacham sie pomiedzy Sirio snake 27, który jest strojony pierscieniowo, poniewaz mogłbym zestroic antene na 2 samochodach po kolei i zaznaczyc polozenie pierscienia tak aby moc go sobie w razie przełozenia przestawic lub lemm at1200 tylko boję sie ze jak na jednym samochodzie przytne za duzo bat to juz sobie na drugim nie zestroje. Moze ktoś przy okazji podać zasiegi tych anten?

Sirio snake 27: http://www.allegro.pl/show xxxx
    http://www.allegro.pl/item xxxx

11.1 umieszczanie w tytule tematu terminów zastępczych jak: "pomoc", "problem", "pilne"itp., /yes2mike/

Zgodnie z regulaminem pkt. 10,11 linki do aukcji blokuję. [SP5ANJ]
  • Poziom 30  
    Nie krzycz "pilne" - tu wszystko jest pilne,
    Bez problemu wykonywałem takie układy: jedna antena, w dwóch autach na stałe instalacja antenowa, antena nie jest w tym wypadku istotna
    Z przytoczonych modeli: Snake 27 i AT1200, to anteny, moim zdaniem, tej samej klasy,
    Marek
  • Poziom 10  
    Hehe przepraszam to moj pierwszy post. :) Bo własnie tak myslalem że regulacja pierścieniem bedzie wygodnijesza i łatwiej bedzie zanaczyć punkty w których ma sie znajdowac pierscien niz zaznaczac to na bacie.
    A o antenie Snake 27 nie mogłem za bardzo znaleźć opinii na forach. Bo jak narazie to mam antene Sunker cb2 i z tym sie nie da jezdzic za bardzo bo odpadala mi przy 120km/h to przerobiłem na stałe w dziure po spryskiwaczu :D. Z początku nie chciała działac ale jak odłaczyłem mase nie wiem czemu jest ok (z masą nawet zkłocen nie zbierała od silnika hehe), chociaz w miare zestrojona zbiera na około 1km :D Wiec nie chce wywalic pieniedzy w błoto.
  • Poziom 30  
    Kol. ogar205 , Powtarzam, antena nie jest istotna, im dłuższa tym lepsza,
    ale całość należy tak zestroić, by bez jakichkolwiek regulacji anteny można było ją przekładać z pojazdu do pojazdu, Marek
  • Poziom 34  
    Z doświadczenia mogę zasugerować koledze Ogar205 zakup anteny Lemm AT1200. Ten cały Snake27 jest anteną paskudnie wykonaną. Generalnie antena Snake27 nie spisuje się prawidłowo - typowy "śmietnik" sprzedawany nagminnie ostatnio. Jeśli kolega Ogar posiada troszkę więcej funduszy, to polecam też antenę President "Iowa" - strojona pierścieniami.
  • Poziom 10  
    a jak to zrobić zeby przekładać bez regulacji??

ogar205 proszę zastosować się do regulaminu pkt. 15 . [SP5ANJ]
  • Poziom 13  
    Jesli dobrze kojarze posty kolegow (mogę też się mylić) to tak należalo by zestroić antenkę aby miała w miarę niski "SWR"na 2 autkach.

Wpis poprawiłem.
    W kilku kolejnych postach , postępujesz tak samo. Czyżbyś wręcz prosił się o Ostrzeżenie. [SP5ANJ]
  • Poziom 34  
    Tak, należałoby wybrać najlepiej identyczne miejsca montażu anteny. Wiadomo że najlepsze warunki dla prawidłowego działania anteny np. CB, występują w centrum dachu karoserii pojazdu. Przy takim montażu, przy każdej firmowej i dobrze wykonanej antenie (klasycznej, bez pierścieni), można uzyskać SWR (WFS) rzędu 1,1 - 1,2 niemalże bez strojenia - jednak bezwzględnie nie można zapominać o kontroli poziomu choćby najprostszym reflektometrem (miernikiem SWR).