Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik kotła MicroTerm 300

sq1gpr 13 Lis 2008 21:14 6876 8
  • #1 13 Lis 2008 21:14
    sq1gpr
    Poziom 12  

Witam, posiadam sterownik kotła miałowego jak w temacie, sprawuje się to urządzenie nieźle jednak brakuje mi w nim funkcji ograniczenia maksymalnych obrotów wentylatora podmuchu. Regulator bardzo ładnie realizuje funkcję modulacji obrotów zależnie od odchyłki temp. rzeczywistej od zadanej jednka nie można zadać maksymalnego wysterowania. Moje pytanie jest czy były może wersje z oprogramowaniem realizującym taką funkcję ? Jeśli ma ktoś możliwość przesłania pliku bin do zaprogramowania epromu będę wdzięczny.

0 8
  • #2 25 Lis 2008 23:02
    emus
    Poziom 16  

Ja w swoim Microterm 305 nie mam takiej funkcji.
    Regulator ma ustawienia serwisowe, ale nie wiem jak się w nie wchodzi. Raz przez przypadek wszedłem ale od tej pory nie udało mi się tego powtórzyć. To była jakaś kombinacja naciśnięcia przycisków z jednoczesnym włączeniem napięcia na regulator.

0
  • #3 18 Gru 2009 01:06
    g73
    Poziom 17  

zwracam się z uprzejmą prośbą ,a mianowicie szukam instrukcję obsługi i konfiguracji sterownika pieca C.O firmy micro- term 300.
    bardzo bym był wdzięczny o udostępnienie

2
  • #4 18 Gru 2009 14:30
    emus
    Poziom 16  

g73 napisał:
    zwracam się z uprzejmą prośbą ,a mianowicie szukam instrukcję obsługi i konfiguracji sterownika pieca C.O firmy micro- term 300.
    bardzo bym był wdzięczny o udostępnienie

Można znaleźć i pobrać z forum elektroda.

0
  • #5 18 Gru 2009 20:20
    sq1gpr
    Poziom 12  

Mam w pdf-ie do wersji 305 podaj maila.

5
  • #6 25 Gru 2009 00:57
    g73
    Poziom 17  

Kolego emus nie ma na forum schematu,a propo regulacji obrotów silnika
    dmuchawy,to sterownik nie posiada płynnej regulacji dmuchawy względem temperatury.Silnik dmuchawy musi mieć odczepy czyli minimum dwu biegowy .
    Gdy temperatura jest mała na piecu przy rozpalaniu to włączony jest triak drugiego biegu wtedy dmuchawa pracuje na większych obrotach ,natomiast jak temperatura się podniesie triak przełączy nam na pierwszy bieg.
    W sterowniku mamy trzy wyjścia oznaczone 1,2,3
    1-wspólny (N)
    2-pierwszy bieg
    3-drugi bieg

0
  • #7 25 Gru 2009 08:54
    emus
    Poziom 16  

g73 napisał:
    Kolego emus nie ma na forum schematu,

Kolego g73 czy możesz mi przypomnieć w którym miejscu pisałem o schemacie?
    Kolego g73 czy możesz mi przypomnieć kto chciał schemat?
    Kolego g73 czy następne informacje podajesz z instrukcji której nie masz?

0
  • #8 25 Gru 2009 17:06
    sq1gpr
    Poziom 12  

Cytat:
    a propo regulacji obrotów silnika
    dmuchawy,to sterownik nie posiada płynnej regulacji dmuchawy względem temperatury.Silnik dmuchawy musi mieć odczepy czyli minimum dwu biegowy .

Użytkuję ten sterownik od kilku lat, po odpowiednim ustawieniu mikroprzełączników wewnątrz wyjście dla 1 stopnia posiada możliwość płynnej regulacji obrotów.

0
  • #9 12 Paź 2010 15:23
    napioo
    Poziom 13  

Witam czy ktoś z kolegów może mi podać jaki element elektroniczny zastosowano w czujniku temperatury sterownika MicroTerm 300?

0