Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit zamrażalnik - urwany kabel od sondy - co zrobić?

13 Lis 2008 21:41 1125 5
  • Poziom 10  
    Żona dzisiaj zauważyła zbyt dużą ilość lodu w zamrażalniku (prawdopodobnie była przerwa w dostawie prądu) zaczęła to usuwać RĘCZNIE :( Okazało się, że razem z lodem urwała kabel od wydaje mi się jakiegoś rodzaju sondy zamontowanej międzye prętami jednej z półek.
    Co się stanie jeśli podłączę zamrażalnik bez tego??
    Czy można coś takiego kupić w sklepie z elektroniką??
    To małe coś wygląda jak papieros bez filtra.
    Pilnie proszę forumowiczów o podpowiedź.
  • Specjalista AGD
    osusz i przylutuj kabelki >>dobrze zaizoluj

to jest czujnik i ma wrócić na swoje miejsce :|
  • Poziom 10  
    a jeśli kable zostały urwane przy samym zalaniu ich plastikiem w tym czujniku (trudno to będzie lutować :(
    można takie w sklepach kupić??
    Co się stanie jeśli podłączę ją bez czujnika (kable rozwarte/kable zwarte)??
  • Poziom 10  
    podlutowałem i po ponownym włączeniu lodówki diody u góry (nad chłodziarką ) mrugają :(

Dodano po 4 [minuty]:

teraz wyczytałem, że oznacza to wraz z sygnałem dzwiękowym nadmierne rozgrzanie się zamrażalnika więc może jednek działa :)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    asiorr1 napisał:
    podlutowałem i po ponownym włączeniu lodówki diody u góry (nad chłodziarką ) mrugają :(

Dodano po 4 [minuty]:

teraz wyczytałem, że oznacza to wraz z sygnałem dzwiękowym nadmierne rozgrzanie się zamrażalnika więc może jednek działa :)

jeśli dobrze zlutowałeś to wróci do normy<aby skasować alarm
    dwa pokrętła na minimum zamykamy drzwi na 5 sekund otwieramy i ustawiamy pokretła na ulubiony przez nas zakres