Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens se24267 nie pobiera wody z panela

dyziowaty1 14 Lis 2008 09:20 3592 15
  • #1 14 Lis 2008 09:20
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam.Mam problem ze zmywarką typ.siemens se24267,nie pobiera wody z panela .Program startuje ,pompa wypompowuje wodę ,następnie pobiera wodę z instalacji przez główny elektro- zawór,przechodzi na pobieranie wody z panela do kmory mycia ,i tu zaczynają się problemy.Czasem zaskoczy i wodę pobierze i jest dobrze ,a czasem impulsem do tego by pobrała wodę jest kilkakrotne poruszanie (góra-dół)wodzikiem od aguastopu i to powoduje że woda zaczyna schodzić z panela i zmyw. działa.Co może być przyczyną takiego zchowania.Pozdrawiam i dziękuję za porady.

0 15
  • SterControl
  • #2 14 Lis 2008 23:16
    Andrzej G
    Specjalista AGD

Do wyczyszczenia układ hydrostatu (to coś przy wodziku) i wąż pomiędzy tym układem, a komorą.

0
  • SterControl
  • #3 20 Lis 2008 08:47
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam. Cały układ zmywarki jest czysty jak łza, niema wycieków ,pompy pracują,zawory ,mikrowyłączniki-dobre.To musi być coś bardziej perfidnego.

0
  • #4 20 Lis 2008 17:14
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam ponownie.Okazało się że woda schodzi do urządenia myjącego ,ale wygląda na to ,że pompa nie robi odpowiedniego ciśnienia i woda ledwo się sączy z wiatraka górnego.Czy jest w układzie coś co może rególować ciśnienie wody,a może to zadanie pompy?.Dzięki za podpowiedzi w zdiagnozowaniu mojej usterki.Pozdrawiam.

0
  • #5 20 Lis 2008 18:20
    birre
    Poziom 20  

dyziowaty1 napisał:
    .Czasem zaskoczy i wodę pobierze i jest dobrze ,a czasem impulsem do tego by pobrała wodę jest kilkakrotne poruszanie (góra-dół)wodzikiem od aguastopu i to powoduje że woda zaczyna schodzić z panela i zmyw. działa.Co może być przyczyną takiego zchowania.Pozdrawiam i dziękuję za porady.

rurka łącząca hydrostat z komorą zapchana ( taka karbowana )

0
  • #6 20 Lis 2008 18:33
    dyziowaty1
    Poziom 12  

W powyższym poście wyraznie jest napisane (UKŁAD CZYSTY)

0
  • #7 20 Lis 2008 20:03
    birre
    Poziom 20  

jeżeli by był układ czysty to nie włączał by się wodzik bezpieczeństwa sprawdź czy ten górny mikro włącznik pracuje dobrze i czy membranka od niego chowa się po wypuszczeniu wody

0
  • #8 20 Lis 2008 21:21
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Ale o którą mębrankę chodzi.Uważasz że to wpływa na ciśnienie wody w układzie ?. Na zdjęciu układu hydrostatu (jeżeli się nie mylę) widać zanieczyszczenia ale wszystko jest wymyte.Wyłącznik pracuje prawidłowo tzn.(kiedy zmywarka pobiera wodę z instalacji przez gł.elektrozawór, po wcześniejszym wypuszczeniu wody-początek programu)
    to styki są zwarte.wodzik naciska przycisk mikro wył. tego górnego.W momęcie włączenia się programu mycia ,wodzik zwalnia przycisk wył. i otwiera styki.Od tej chwili pompa powinna chyba robić odpowiednie ciśnienie a nie robi.Wszyskie możliwe rurki przejścia filtry wyszorowane i nic.???Pozdro.

0
  • #9 26 Lis 2008 16:01
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam .Zastanawiam się dlaczego nikt od kilku dni nie reaguje na mój post.Jeżeli coś zawaliłem albo przekroczyłem jakieś regulaminy panujące na tym forum , to proszę mnie uświadomić .Pozdrawiam.

0
  • #10 26 Lis 2008 16:26
    Rysiek 19
    Poziom 17  

Wydaje mi sie, ze musisz oczyscic uklad rurek znajdujacy sie w komorze filtra na dole komory zmywarki.pozdro

0
  • #11 29 Lis 2008 19:56
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Rozbierałem tą zmyw. kilka razy ale nie widziałem tam czegoś co mogłoby być filtrem.Gdzie to dokładnie jest ,bo przeczyściłem wszystko co możliwe.I jeszcze jedno pytanie---Cz tą wodę która jest zgromadzona w panelu bocznym ,zmywarka pobiera zaraz na początku programu ,tóż po tym jak przestaje pobierać prosto z instalacji wodnej (domowej), czy znacznie póżniej.Mam na myśli oczywiście program pełnego mycia np.50C.W moim przypadku po zakończeniu pobierania z instal. domowej program rusza ale woda w panelu zostaje ,a zmyw. po prostu miele a nie pierze, co jóż niejednokrotnie pisałem.Pozdro.

0
  • #12 30 Lis 2008 20:41
    siudmy
    Poziom 10  

z tego co tu piszesz to się już trochę pogubiłem , ale po rozpoczeciu napłniania woda powinna zejść z płaszcza wodnego i jeszcze chwilę powinno trwać napełnianie z sieci , sprawć elektro zawór środkowy czy nie jest zablokowany i czy ma ok 2,9 k,sprawć czy dochodzi 220V do niego , najgorsza możliwość to uszkodzony moduł pozdrawiam

1
  • #13 08 Gru 2008 11:49
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam.Wygląda na to że to coś poważniejszego.Zawór odpowiedzialny za spust wody z panela jest sprawny,tylko że nie dostaje napięcia wtedy kiedy trzeba. Czy to wina programatora,? już kiedyś miałem z nim kłopoty.

0
  • #14 08 Gru 2008 20:04
    siudmy
    Poziom 10  

coś mi się zdaje ze jednak masz uszkodzony zawór i modół

0
  • #15 09 Gru 2008 15:13
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam.Zawór sprawny.Problem w tym że po podaniu na zwór przelewowy napięcia z zewnątrz -dziala i woda schodzi z panela.Dalej w trakcie programu też działa.Jedynie na samym początku nie dostaje napięcia.W związku z tym mam pytanie- czy ten sygnał przychodzi do niego bezpośrednio z modułu ,czy może jest jeszcze coś po drodze.Jeżeli to moduł padł , topewnie się poddam,większość elementów montażu powirzchniowego po prostu (dżungla).Pozdro.

0
  • #16 12 Gru 2008 20:09
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam,ponownie.Okazuje się że wytrwałość popłaca.W końcu udało mi się zlokalizować usterkę.Powodem tych niedomagań był uszkodzony programator ,a konkretnie zimny lut (niby nic poważnego a tyle szukania i nerwów),po przelutowaniu zmywarka pracuje bez zarzutów.Dziękuję wszystkim za pomoc i przydatne rady .Temat zamykam. Pozdrawiam.

0