Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6080 - w serwisie W-wa - dali jakies zdjecia co to ??

micrusec 14 Lis 2008 11:11 2473 18
  • #1 14 Lis 2008 11:11
    micrusec
    Poziom 9  

Cześć

Oddałem telefon Nokia 6080 do serwisu Nokia Poland - jest na gwarancji, nie poradzili sobie i wysłali fona do głównego serwisu w W-wie. Zauważyłem, po paru dniach, poprzez www, iż obok statusu naprawa pojawiły się zdjęcia :

Czy ktoś z osób tutaj może mi powiedzieć co przedstawiają zdjęcia i jaka jest prawdopodobnie usterka?

Telefon się nie włączał, nie był ani bity, ani kąpany

Nokia 6080 - w serwisie W-wa - dali jakies zdjecia co to ?? Nokia 6080 - w serwisie W-wa - dali jakies zdjecia co to ??

0 18
  • #2 14 Lis 2008 12:39
    morgan_exe
    Spec od GSM

slady topnika i uszkodzenie mechaniczne procka.

0
  • #3 14 Lis 2008 12:48
    micrusec
    Poziom 9  

jak Ci się wydaje, czy dana usterka zostanie naprawiona w ramach gwarancji?

telefon nie ma nawet roku, jest z grudnia 2007

po prostu nagle przestał działać i koniec.

nie, nie upadł mi ...

co mogło spowodować taka usterkę? skoro piszesz mechaniczne uszkodzenia? nikt telefonu nie rozkręcał.

0
  • #4 14 Lis 2008 13:05
    morgan_exe
    Spec od GSM

dziwne, na zdjeciach sa ewidentne slady ingerencji na plycie ;)

0
  • #5 14 Lis 2008 13:09
    micrusec
    Poziom 9  

z ręką na sercu nie mam nic wspólnego z GSM. przecież skoro mam gwarancję to nie ryzykowałbym prawie 12 miesięcy aby spróbować, nawet śrub nie dotknąłem.

telefon najpierw był w krakowskim autoryzowanym pkt. Nokia Poland, a że oni nie poradzili sobie to wysłano do W-wy.

jestem chemikiem - przyszłym - a nie elektronikiem i nie należę do osób które bawią się w pseudo fachowców.

no to czekam na serwis ..

0
  • #8 14 Lis 2008 14:50
    lala166
    Poziom 21  

masz telefon od nowości?

0
  • #9 14 Lis 2008 15:17
    pit08
    Poziom 28  

Procek nie wygląda mi na uszkodzony, tylko zalany topnikiem i cześć tego topnika została zeskrobana.

0
  • #10 14 Lis 2008 20:21
    systemil
    Poziom 16  

W pierwszym serwisie grzali z topnikiem procesor, a gdy nie dali rady usunąć usterki to puścili telefon dalej.

0
  • #11 14 Lis 2008 23:26
    micrusec
    Poziom 9  

lala166 napisał:
    masz telefon od nowości?

nie do końca ale poprzedni właściciel na bank nie zajmuje się GSM.
    rodzina :)

Dodano po 3 [minuty]:

systemil napisał:
    W pierwszym serwisie grzali z topnikiem procesor, a gdy nie dali rady usunąć usterki to puścili telefon dalej.

generalnie było tak, chodził sobie normalnie i nagle 'goodbye' nie podniósł się, jak próbowałem podłączyć zasilanie z sieci to nie ładował baterii, telefon nie chciał się załączyć, włączyć tym bardziej ...

mnie tylko przeraziło co zobaczyłem na zdjęciach, nie jestem specjalistą,

w serwisie NK Kraków nie dowiedziałem się wiele oprócz "jeśli telefon się nie włączą to prawie zawsze wysyłamy do W-wy" inaczej mówiąc "ten typ tak ma"

Dodano po 1 [minuty]:

pit08 napisał:
    Procek nie wygląda mi na uszkodzony, tylko zalany topnikiem i cześć tego topnika została zeskrobana.

już Twoja wersja mnie uspokoiła.

czy to jednak oznacza, że telefon da się naprawić?
    czy taki telefon będzie miał 'krótszy' żywot niż nie 'grzebany' fon?

0
  • #12 15 Lis 2008 00:38
    kurczakos
    Poziom 12  

Powiem ci tak,jezeli na stronie centrum serwisowego masz dodane fotki to na 99.9 procent telefon wróci z adnotacją:nieautoryzowana próba naprawy gwarancja nieważna.
    Jezeli na stronie nokii nie ma potwierdzenia ze tel był naprawiany w autoryzowanym serwisie to nie masz co liczyć na naprawę gwarancyjną.
    Daj znac jak sie sprawa potoczy.

0
  • #13 15 Lis 2008 00:44
    pit08
    Poziom 28  

systemil napisał:

Jeśli było tak jak pisze kolega, a w drugim serwisie uznali próby naprawy przez pierwszy autoryzowany serwis jako nieautoryzowany to niezły tam maja bajzel, lub po prostu olewają klienta / wyłudzaja pieniądze za naprawy pogwarancyjne. BTW, w życiu nie oddam mojej nokii do autoryzowanego serwisu. Jak czytam co się w tych serwisach wyrabia to się scyzoryk w kieszeni otwiera :|

0
  • #14 15 Lis 2008 09:07
    micrusec
    Poziom 9  

kurczakos napisał:
    Powiem ci tak,jezeli na stronie centrum serwisowego masz dodane fotki to na 99.9 procent telefon wróci z adnotacją:nieautoryzowana próba naprawy gwarancja nieważna.
    Jezeli na stronie nokii nie ma potwierdzenia ze tel był naprawiany w autoryzowanym serwisie to nie masz co liczyć na naprawę gwarancyjną.
    Daj znac jak sie sprawa potoczy.

serio? no przecież JA go nie naprawiałem, nie oddawałem innym specom lub pseudo-fachowcom i sam też się do tego nie zabierałem. i nikt wcześniej nie oddawał go.

pierwszy serwis to był
    Nokia Kraków Electronic Art Kraków ul. Starowiślna 44

drugi i zarazem ostateczny to pierwszy go tam wysłał i dalej status :
    W trakcie naprawy w centralnym serwisie (CRC CommunicAID Sp. z o.o., Warszawa)

w Krk był prawie tydzień potem wysłano do W-wy kolejne 7 dni ..
    W Krk nie raz i nie dwa oddawałem do sprawdzenia etc. było git, ale żeby się uczyli na moim telefonie takich trików jak mi tutaj opisujecie to sam nie wiem ..

mam nadzieję, że naprawią ten telefon :]

przerażony jestem. najbardziej wkurza mnie to że Biuro Obsługi Klienta nic nie wiem nie potrafi mi udzielić informacji, mówią proszą wysłać e-mail do serwisu a komunikat z serwisu "Postaramy się państwu na nie odpowiedzieć w ciągu 7 dni roboczych." .. :(

0
  • #15 15 Lis 2008 18:37
    andreee
    Poziom 24  

brawo ze pojechales do patalachow na starowiślną... gratuluje fantazji. tam siedza serwisanci po zawodówie, zapewne pobawili sie twoim telefonem i wyslali do kolegow u gory jakby nigdy nic bo jak go spieprzyli to musieliby pokrywac koszty naprawy. nastepnym razem korzystaj z uslug zaufanbego serwisu a nie syfu, np rr serwis przy gieldzie rtv

0
  • #16 15 Lis 2008 18:55
    micrusec
    Poziom 9  

andreee napisał:
    brawo ze pojechales do patalachow na starowiślną... gratuluje fantazji. tam siedza serwisanci po zawodówie, zapewne pobawili sie twoim telefonem i wyslali do kolegow u gory jakby nigdy nic bo jak go spieprzyli to musieliby pokrywac koszty naprawy. nastepnym razem korzystaj z uslug zaufanbego serwisu a nie syfu, np rr serwis przy gieldzie rtv

hej.

do tej pory korzystałem trzy razy z usług tego serwisu (za każdym razem ten sam problem nie działała płynnie klawiatura do N 6070 - co zabawne jest moim zdaniem - chociaż reklamowałem różne N 6070 (3 miałem) to za każdym razem wgrywali nowy soft plus wymiana klawiatury na nową :P tylko raz pojechał do W-wy.

powiedz mi jakie miałem inne wyjście? kiedy telefon mam na gwarancji producenta? polecisz mi jakiś serwis który jest za razem dobry i nie stracę gwarancji? tak na przyszłość :) za co będę Ci wdzięczny.

do tej pory nie miałem do czynienia z GSM jako serwisem. byłem szczęśliwym posiadaczem prawie nie zniszczalnej N 3510i i coś mnie podkusiło aby wziąść wpierw N 6070 a potem N 6080 ... choć to są takie same telefony. ale jak rodzina dawała to się brało co się dostawało, a nie to na co się miało ochotę.

pozdrawiam

0
  • #17 15 Lis 2008 23:32
    ptasznikos
    Poziom 17  

Hehe RR Serwis :D To są dopiero rzeźnicy. Nie potrafią nawet naprawić tego, czego mają autoryzację (samsungów, motoroli), a co dopiero nokie do nich oddawać. Ja dużo Nokii oddaję na ulicę rajską w Krakowie i nigdy nie miałem takich przygód, nawet gdy odsyłali telefony do Warszawy.

0
  • #18 21 Lis 2008 12:20
    micrusec
    Poziom 9  

witam.

odebrałem telefon N 6080 z serwisu, niestety miła Pani z obsługi klienta nie powiedziała mi zbyt wiele, po prostu powiedział "a tutaj ma Pan raport z serwisu" owszem widzę, ale tam napisali numery części, naprawa mechaniczna, wgranie softu, strojenie etc... ponoć były wątpliwości czy była ingerencja ale zostało to wyjaśnione drogą e-mail i telefon naprawili. wiecej napiszę wieczorem ...

UPDATE :
    nazwa części : UPP8M V4.2E CO27 10x10 173UBGA,
    numer katalogowy : 4377011

co to jest ?? ktoś może wie ??

0