Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37A656A1 - ruchome pasy (zakłócenia?)

Aragas 14 Lis 2008 13:04 4798 6
  • #1 14 Lis 2008 13:04
    Aragas
    Poziom 9  

Stracilem juz tyle czasu na szukanie rozwiazania tego problemu, ze postanowilem napisac o nim tutaj. Z gory dziekuje za jakiekolwiek zainteresowanie.

Problem tyczy sie TV LCD wspomnianego w temacie. Przy odtwarzaniu przez telewizor sygnalu z jakiegokolwiek zrodla analogowego pojawia sie zawsze ten sam problem - ruchome, poziome (czasem pionowe lub skosne) pasy plywajace po calym ekranie (gdzies do 2/3 ekranu plyna w gore a na 1/3 ekranu plyna w dol). Problem ten pojawia sie na sygnalach pochodzacych z roznych zrodel: dekoder, dvd, komputer... Wszedzie jest to samo! Z tego co znalazlem w internecie, podobno ma to zwiazek z zakloceniami z sieci. Listwa z filtrami nic nie pomogla (chociaz nie wiem czy wogole byla szansa, zeby ona cos dala). W sasiedztwie nie ma zadnych urzadzen zaklocajacych (wylaczylem w domu wszystko poza TV i dekoderem - dokladnie ten sam efekt). Jestem naprawde bezradny wiec blaaaaaagam, pomozcie! :( Dodam jeszcze tylko, ze bedac w supermarkecie, spojrzalem na wlasnie ten model - tez mial te ruchome paski chociaz w znacznie mniejszym stopniu.
    Niestety nie mam poki co mozliwosci sprawdzenia go na sygnale cyfrowym - nie mam zadnego urzadzenia, ktore by takowy generowalo.
    Przewody nie sa pozwijane, antene od dekodera odlaczalem (gdzies w internecie znalazlem info, ze to moze byc problem z "petla uziemienia"). Sam TV z dekoderem podlaczalem bezposrednio do gniazda - tez zadnych zmian.

Juz nie wiem co z tym zrobic :/ Serwis? Troche sie boje, ze bedzie na marne poniewaz wiem, ze ten problem nie jest wyjatkiem - zdarza sie czesto w przypadku projektorow, ktore sa podlaczone do laptopa zasilanego z sieci (po odlaczeniu laptopa z sieci obraz jest prawidlowy).

Z gory slicznie dziekuje za jakakolwiek pomoc!!

Pozdrowienia dla wszystkich!

Andrzej

PS. W domu mam siec typu TN-C. Na gniazdku N jest zmostkowane z PE.

0 6
  • #2 14 Lis 2008 14:40
    adamjur1
    Poziom 39  

Sprawdź i ew zmień kanał po którym z dekodera wychodzi sygnał analogowy VHS ( jeśli masz taka opcję w swoim dekoderze)
    Pozdr.J.

0
  • #3 15 Lis 2008 04:12
    mirex
    Poziom 43  

Nie bardzo wiem co kolega powyżej miał na myśli...

Aragas, według mnie masz problem ze swoim TV.
    Zrób jeszcze raz test - odłącz wszystko od TV, łącznie z kablem antenowym.
    Podłączaj urządzenia zewnętrzne po kolei, pojedynczo i za każdym razem testuj odbiór. Antenę na końcu.
    Ustaw odpowiednie skalowanie - może za dużą rozdzielczość ustawiłeś - tyle, że wtedy byłyby raczej zaniki obrazu.

W ostateczności przetestuj TV gdzie indziej - lekki do przewiezienia jakby nie było.

Może próbowałeś się czegoś dowiedzieć poniżej? Jeśli nie to może warto?
    http://www.samsung.com/pl/support/main/supportSupportMain.do

0
  • #4 15 Lis 2008 08:44
    adamjur1
    Poziom 39  

Kolego Mirex - mam na myśli to że dekodery TV SAT mają czasami wyjście, do którego można dołączyć zwykły telewizor ( lub domową sieć telewizyjną, oczywiście przez wzamacniacz). Na tym wyjsciu, naj akimś tam kanale, np 31, jest ustawiony sygnał z dekodera po jego wewnętrznym modulatorze. Sygnał ten ma to do siebie, że potrafi interferować z sygnałami na innych kanałach, a czasem zakłócać nawet syganł po Scart ( tak jest umnie na tv sony 29 100Hz) Trzeba go tak przestawić ( w setupie dekodera jest taka opcja, jezeli dekoder ma modulator) aby nie nakładał się wprost czy przez harmoniczne.
    Po Hdmi tych kłopotów już nie ma ( mam oprócz TV kineskopowego projektor HD-ready i na nim nie ma zakłóceń)
    Pozdr.J.

0
  • #5 15 Lis 2008 11:03
    Aragas
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Probowalem juz załączyć sam dekoder (nic innego do TV nie bylo podlaczonego, do listwy zasilajacej rowniez) i samo DVD (dekoder kompletnie odlaczony od TV) i efekt ten sam.

Co do rozdzielczosci to tylko po podlaczeniu komputera mialem mozliwosac uruchomienia go w 1920x1080, ale wtedy te zaklocenia byly koszmarne.

Co do testowania w innym miejscu, to nie probowalem. Najwyrazniej to mnie czeka :/ Dzieki za rade ;)

Dzieki za link! Napisalem do samsunga i zobacze co mi odpowie. Na infolinii niewiele mi powiedzieli poza sugestia aby go oddac na gwarancji (to ostatecznosc, bo slyszalem, ze wtedy TV mozna stracic nawet na miesiac a pewni domownicy kilka dni z trudem by przezyli).

Dziekuje rowniez Adamowi za rade, ale nie tylko dekoder generuje sygnal z zakloceniami co raczej wyklucza problem z tymi wlasnie urzadzeniami (dekoder, DVD, komputer...).

Jeszcze raz dziekuje za uwage i pozdrawiam ;)

Andrzej

0
  • #6 16 Lis 2008 08:40
    ARservice
    Poziom 21  

Witam
    Moim zdaniem uszkodzony jest t-con,płytka odpowiedzialna za obraz najmniejsza z wszystkich ,od niej odchodza taśmy ,proponuje je najpierw wypiąć wyczyscic np.izopropanolem i podłaczyc jesli nie poskutkuje do wymiany moduł.
    Pozdrawiam

Kolega najwyraźniej nie czyta co autor ma do powiedzenia. TV jest na gwarancji a On sam zapewne w nim nie będzie grzebał, nawet gdyby nie był.
    Przypominam o pkt. 15 regulaminu. [@mirex]

0
  • #7 18 Lis 2008 21:07
    ARservice
    Poziom 21  

Kolego Mirex skad taki pesymizm? Pozatym gdzie jest napisane ze Tv jest na gwarancji? Przypominam o czytaniu ze zrozumieniem postow jako moderator to sie przydaje .
    Pozdrawiam

0