Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kody błądów (Iveco daily 35c13)

gege_sc 14 Nov 2008 13:25 21761 6
 • #1
  gege_sc
  Level 11  
  Witam,

  mam taki problem w moim Iveco Daily wyskakuje taki błąd Sterownik ciśnienia paliwa 1631. Czy ktoś może spotkał się z takim błędem i co on oznacza. Dodam że silnik pracuje nierówno i miga kontrolka od wtryskiwaczy.
 • #2
  lucus600
  Level 10  
  Hejo
  No właśnie też czekam na odpowiedz w moim iveco też tak się dzieje silnik klekocze i chodzi nie równo tak jak by był przestawiony na zaworach ale jak się zagrzeje to klekotanie sie wycisza i chodzi normalnie nie wiem co się dzieje więc proszę o pomoc !!
 • #3
  gege_sc
  Level 11  
  U mnie odbywało się to trochę inaczej silnik pracował nierówno i na zimno i na ciepło, właściwie nie dało się nim poruszać ponieważ nie reagował na gaz tzn trochę się dało podnieść obroty a potem tak jak gdyby komputer odcinał gaz. A jeśli chodzi o rozwiązanie mojego problemu to okazało się że był uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa - ten wkręcany w listwę wtryskową przy silniku. Czujnik zaniżał wartość i komputer wariował bo ma zaprogramowane w sobie wartości oczekiwane przy danych obrotach i na bieżąco porównuje je z tymi z czujnika i jeśli mu się nie zgadza to okazuje się że nie wie co zrobić no i trochę wariuje.
 • #4
  lucus600
  Level 10  
  no właśnie to nie będzie to bo gaz jest ic sie z nim nie dzieje tylko właśnie klekocze słabo pali
 • #5
  jola999
  Level 1  
  Przerabialem takie bledy w moim iveco gdy w silniku graja zawory i w liczniku zapala sie czerwony kontrolka od wtrysku wtedy brak mu mocy. Wystarczylo wyczyscic czujnik znajdujacy sie z tylu pompy wtryskowej zawsze dziala.
 • #6
  zack
  Level 10  
  Miałem podobne problemy z moim Daily 35C13 wykręciłem oba czujniki od pompy oraz listwy wysokiego ciśnienie. Przemyłem nitro i przedmuchałem powietrzem - auto śmiga jak dawniej. Wszyscy zwalali winę na wtryski , a wystarczyło wyczyścić oba czujniki. Ważna wiadomość dla posiadaczy Iveco 2.8 Ducato 2.8 oraz Peugota i Renault z silnikami CR.
 • #7
  cinek832
  Level 1  
  Witam
  Mam problem z daily 35c12 swieci sie czerwona kontrolka a po podlaczeniu do kompa wyskakuje kod bledu 0013 i 0031 co one oznzczaja