Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada pod linuxem

cobra210 16 Mar 2004 15:14 1689 8
  • #1 16 Mar 2004 15:14
    cobra210
    Poziom 14  

Poszukuję gotowego apletu po linux Aurox 9.1 PL aby działa mi neostrada po to co dostarczyła z krążkiem Tpsa jest parodią i na pewno nie nadaje się do zainstalowania modemu pod linuxem.

0 8
  • #2 16 Mar 2004 18:10
    Bodzio
    Poziom 15  

Chyba niestety nie pomoge, ale jezeli to ci nie robi roznicy to zainstaluj mandrake 9.2 i tam neo ladnie smiga :) jest to jedyny linuch na jakim odpalilem neo, a na linuchach sie nieznam za dobrze :)
    Probowalem na debianie i po 2 tyg meczarni zrezygnowalem, a te opisy w necie typu rozpakuj i daj make to sa do d..... jednym slowem mowiac.

Powodzenia :)

Ps co do mandrake to sciagaj wersje na 4 cd bo na tej z 3 nieudalo mi sie odpalic

0
  • #3 16 Mar 2004 19:21
    cobra210
    Poziom 14  

Tylko madrake ma ten problem że niszczy (psuje wimware i trzeba wgrywać na nowo) napędy LG a ja taki wpłaśnie posiadam.

0
  • #4 16 Mar 2004 20:06
    Bodzio
    Poziom 15  

ja instalowalem chybe ze 3 razy mandrake na napedzie lg i nic mi sie zlego nie przytrafilo :) dodam ze byla to nagrywarka.
    Za to mandrake niechcial chodzic z moim dvd teac :)

0
  • #5 19 Mar 2004 09:33
    Rafal2222
    Poziom 11  

Zakdłaam,że zrezygnowałeś przy instalacji Auroksa z DHCP i podałes jakiś adres z klasy C (tzn. 192.168.xxx.xxx xxx-jakies numerki,z tym że osttani max 254 ; maska podscieci 255.255.255.0). Komunikacja z serwerem dostępowym odbywa się przy użyciu protokołu PPPoE. Oprogrramowanie jest dostpęne w Auroksie. Więc: do ustawienia pracy programu służy skrytp adsl-setup, znadjudjacy się w katalogu /usr/sbin Uruchamiasz go wieć (z konosli lub tterminala) poleceniem /usr/sbin/adsl-setup lub będąc w katalogu ./adsl-setup . Sktypr zada kilka pytąń i na nie odpowiadasz:

Login Name (nazwa użytkownika): rejestracja(malpa)neostrada.pl
    DNS information (adresy DNS-ów): server
    PASSWORD (hasło): rejestracja
    FIREWALLING (konfiguracja zapory ogniowej): 1

Na reszte odpowidasz wciskajac ENTER.
    Połaczenie uruchamia się poleceniem /sbin/ifupppp0 (lub /sbin/ifup ppp0 )
    lub skryptem /usr/sbin/adsl-start . Po chwili będizes zmia połączenie z serwem dostępowym, ale tylko bedziesz mół otworzyć www.resjetracja.neostrada.pl / Przeprowadzasz tam rejestracje - podajesz przyniesiony PIN oraz ID, otrzymujesz [/i]usernam i wybierasz sobie hasło.
    Teraz rozłącz sie z serwm (/sbin/ifdownppp0 lub /usr/sbin/adsl-stop) io wprowadx zmiany do prgoramu. Mozna recznie - dokonując odpowiednich wpisów w plikach /etc/ppp/pap-secrets i /etc/ppp/chap-secrets Można też uruchonmić jeszcze raz skrytp adsl-setup, wybrać opcje zmiany konfiguracji instniejącego interfejsu (czyli ppp0) i podać nową nazw użytkownika (username) i hasłó, wszystkie inne parametry pozostawiasz bez zmian.
    Mam nadzieje,ze uda Ci się coś z tego zrobić. ja mam LAN i nei używam Neo,ale z tego ci się na cyztałem to tka trzbe poorbic :)
    Oto link,kóry moze się przydąc: http://www.neopluslinux.prv.pl
    Pozdrawiam..i powodzenia

0
  • #6 20 Mar 2004 14:54
    Kazido
    Poziom 12  

chcialem pomoc a tu wszystko juz jasne :) No i z tego co pamietam to Aurox chyba jest oparty na RH wiec pliki do konfiguracji eth masz /etc/sysconfig/networkscripts/.... Pozdro

0
  • #7 21 Mar 2004 13:48
    Bodzio
    Poziom 15  

Widze ze uzytkownik cobra210 juz sie nie interesuje tematem lub zainstalowal neo. Tylko ze tak instalacja podana przez Rafal2222 jest chyba pod neo Ethernet a nie pod neo usb.

0
  • #8 21 Mar 2004 18:07
    cobra210
    Poziom 14  

Temat mnie interseuje ale mam neo usb a po drugie dopoiero uczę się pracy na linuxie i nawqet nie wiem jak mam wejśc do konosli lub tterminala i uruchomić coś tam. Prosił bym o wytłumaczenie bo jestem całkiem zielony w tej sparwie.

0
  • #9 21 Mar 2004 19:34
    Bodzio
    Poziom 15  

jezeli masz nakladke graficzna to do terminala wchodzi poprzez menu :) tak jak w windowsie :P ja tez jestem poczatkujacy wiec duzo ci zapewne niepomoge :) jedyny linuch gdzie lazi neo bez problemow to mandrake a w innych trzeba instalowac sterowniki eagle, ale zeby to zrobic musisz miec zrodla kernela oraz odpowiednio skonfigurowane jadra, co sie wierze z jago kompilacja :)
    Pozdrawiam

0