Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo Mk2 Kombi Ghia (1.8l benzyna) - czy warto?

SiLeNt_hUnTeR 14 Lis 2008 21:25 8070 7
  • #1 14 Lis 2008 21:25
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Zaproponowano mi zakup takiego Forda z automatyczną skrzynią biegów, rocznik 1998 o przebiegu 140 tyś. km. Nigdzie w ogłoszeniach nie znalazłem porównywalnego egzemplarza, który posiadałby automat. Cena wynosi 10 000 zł, właściciel obiecał coś opuścić i dodaje opony zimowe.
    Proszę o opinię na temat użytkowania takiego samochodu, co do awaryjności , jakości blach i ekonomiczności silnika. Interesują mnie też koszty napraw i czy cena jest rozsądna.
    Będę wdzięczny za każdą informację, bo to moje pierwsze zetknięcie z Fordem.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 15 Lis 2008 08:11
    Alf73
    Poziom 11  

SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Zaproponowano mi zakup takiego Forda z automatyczną skrzynią biegów, rocznik 1998 o przebiegu 140 tyś. km. Nigdzie w ogłoszeniach nie znalazłem porównywalnego egzemplarza, który posiadałby automat. Cena wynosi 10 000 zł, właściciel obiecał coś opuścić i dodaje opony zimowe.
    Proszę o opinię na temat użytkowania takiego samochodu, co do awaryjności , jakości blach i ekonomiczności silnika. Interesują mnie też koszty napraw i czy cena jest rozsądna.
    Będę wdzięczny za każdą informację, bo to moje pierwsze zetknięcie z Fordem.

Pozdrawiam

Witaj , posiadam mondeo i jestem z niego b. zadowolony. Komfort jazdy jest wysoki przyjemnie się prowadzi. Ma niestety kilka wad:
    1 Spore zużycie paliwa od 10 l nawet do 14 l
    2 podstawowe części nie są drogie, ale nietypowe dla innych aut, tak
    powiedzmy wymiana kompl. sprzęgła około 1 tyś
    3 jeśli gaz to tylko sekwencyjny

Mimo tych wad z przyjemnością wsiadam do auta :P
    Mam nadzieję że następny samochód to też będzie Mondeo
    Co do ceny ..... do ceny trzeba dwojga :) myślę że nie bardzo zawyżona ...
    Automatyczna skrzynia .... bez komentarza - nie toleruje

0
  • #3 17 Lis 2008 11:02
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Dzięki za informacje. Chyba nie zdecyduję się na kupno tego auta, ze względu na wysokie zużycie paliwa. Przy moich 12-20 km dziennie silnik nie zdąży się nawet dobrze rozgrzać. Nie jeżdżę w żadne dłuższe trasy, a przy automacie podobno spalanie się zwiększa.
    Pozdrowienia.

0
  • #4 23 Mar 2011 11:57
    bartolini_bo
    Poziom 9  

Witam,niestety temat stary,ale jako że jest więc się dopisze,mam również okazyjnie możliwość zakupienia takiego auta ,w sedanie,1,8 benzyna 98r ze skrzynia automatyczną,za 2,5tyś po znajomości,wiem że auto jest BARDZO zadbane,ale nie wiem co sądzić a tej skrzyni (automat) automatem nie jeździłem i tu jest moje pytanie,czy warto taki samochód kupić,będę wdzięczny za jakąkolwiek informację,dziękuje i pozdrawiam,Bartek.

0
  • #5 23 Mar 2011 17:50
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli potrzebujesz takie duże auto, to za te pieniądze nic lepszego nie kupisz. Jeśli skrzynia jest sprawa a poprzedni właściciel o nią dbał to nie powinno się z nią dziać nic złego, a w razie czego i tak niewiele ryzykujesz.

0
  • #6 23 Mar 2011 18:52
    bartolini_bo
    Poziom 9  

Samochód wiem że jest zadbany i to bardzo, w zeszłym roku ten gość jeździł nim na wakacje do Bułgarii,i bez żadnych problemów,a np po założeniu gazu nie będzie się coś dziać niepokojącego? Dziękuję za odpowiedź.

0
  • #7 23 Mar 2011 21:09
    dyszel85
    Poziom 18  

Ford z tym silnikiem tak, ale nie z tą skrzynią - jest mocno awaryjna.

0
  • #8 23 Mar 2011 22:12
    bartolini_bo
    Poziom 9  

Kurde,gość był nim w Bułgarii na wakacjach w tamtym roku,i nic sie nie działo ze skrzynią,sam już nie wiem .

0