Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Meteor2 - jak rozebrać zwijacz przewodu?

pitereks3 14 Lis 2008 21:48 12724 10
  • #1 14 Lis 2008 21:48
    pitereks3
    Poziom 9  

Mam problem z rozebraniem zwijacza przewodu w odkurzaczu Meteor2 - bo rozumiem, że muszę go rozebrać, aby wymienić styki do przewodów, które znajdują się bezpośrednio na trzpieniu zwijacza.
    No chyba, że źle myślę a ktoś zna łatwiejszy sposób.

1 10
  • #2 14 Lis 2008 22:10
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Czy to na pewno chodzi o styki zwijacza ?? byś może przerwany jest przewód tuż przy przykręcaniu. Powinno się sprawdzić czy
    a) napięcie dochodzi do zwijacza
    b) napięcie wychodzi z niego.
    Jeżeli chodzi o rozebranie to sprężynę przewijasz na małe kółko, wybijasz bolec łączący cały zwijacz i rozpoławiasz go.
    pozdrawiam

4
  • #3 14 Lis 2008 22:15
    pitereks3
    Poziom 9  

Napięcia rzeczywiście nie sprawdzałem, ale przewody były po prostu oderwane od styków. Kupiłem nowe styki tak, żeby wymienić je w całości a nie bawić się w lutowanie gdzieś w środku tulei.
    Mam nadzieję, że teraz sobie poradzę - dzięki za podpowiedź.
    Zawsze musi być ten pierwszy raz....

3
  • #4 15 Lis 2008 09:21
    pitereks3
    Poziom 9  

Styki założone ale teraz mam kłopot z poprawnym założeniem sprężyny samozwijacza. Końcówka, którą zakłada się na środkowy trzpień cały czas przy napinaniu sprężyny "ucieka" mi z uchwytu. Proszę o podpowiedz,może jakaś instrukcja serwisowa.

3
  • #5 15 Lis 2008 10:36
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Nie wiem czy instrukcja serwisowa jest gdzieś dostępna. Sprężyne wklada się sposobem. szerszą część wkładasz w gniazdo a węższa która zostanie upychasz za nim, ale ciężko to wytłumaczyć.

1
  • #6 15 Lis 2008 12:10
    pitereks3
    Poziom 9  

Ale moja sprężyna samozwijacza jest metalową taśmą o jednakowej szerokości na całej jej długości. Montaż końcówki do obudowy samozwijacza jest jasny - jest tam specjalne miejsce na to, natomiast kłopot mam z montażem jej do trzpienia w środku samozwijacza. Jest tam, jak mniemam do tego celu, coś na kształt plastikowej zębatki, w którą próbowałem zamocować taśmę (sprężynę) ale za każdym razem przy próbie zwijania (napinania) sprężyny, taśma wysuwa się z tej zębatki i koniec napinania sprężyny.

0
  • #7 07 Lis 2010 09:55
    ZygzakZZR
    Poziom 9  

Witam. Mam ten sam problem co kolega. Napiecie do zwijacza dochodzi, ale nie wychodzi. Nie wiem nadal jak to rozlozyc. Przeczytalem o wybiciu sworznia, ale nie rozumiem tego z przewinieciem sprezyny na male kolko. (ta czynnosc napisana jest jako pierwsza) Nie chce czegos schrzanic przy rozbieraniu. Widze, ze potem sa problemy ze zlozeniem. Jak ich uniknac? Prosze o pomoc.

2
  • #8 07 Lis 2010 12:22
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Dołączam schemat zwijacza co, jak po kolei powinno być poskładane. Wybijanie sworznia to nie w w tym modelu meteora, kiedyś musiałem popełnić błąd.
    pozdrawiam

Meteor2 - jak rozebrać zwijacz przewodu?

2
  • #9 07 Lis 2010 12:49
    ZygzakZZR
    Poziom 9  

Strzelam w 10-tke ;) Podejrzewam ze problem jest w połączeniu kabelka z pierscieniem. Zewnetrzne połączenie wyglada ok. Wewnetrznego nie widac a jeszcze sie do tego nie dobralem. Jutro to rozloze i zobacze w czym tkwi problem.

3
  • #10 13 Lis 2011 11:33
    king2002
    Poziom 11  

Ja miałem podobny problem. Urwał się kabelek przy pierścieniu (pierścień styka się z dwoma blaszkami). Wystarczyło przylutować kabelek i po problemie

2
  • #11 13 Lis 2011 12:01
    malon
    Poziom 13  

Witam, a ja dodam, że zwijacz jest tak skonstruowany aby na 100% odłamał się kabelek od pierścienia, ale dopiero po okresie gwarancyjnym. Tylko poprawne przylutowanie i sztywne osadzenie pierścieni na plastikowej tulei gwarantuje niezawodność na długie lata. Tak to jest, jak znany producent sięga po import elementów z "dalekiego wschodu".

0