Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link DI624, kablówka i skaczący transfer ...

14 Lis 2008 22:48 1232 1
  • Poziom 1  
    Witam

Mam problem.
    Posiadam internet z Vectry. Modem to Motorola a to mam podpięte do routera D-linka DI 624.
    Problem jest taki że gdy podłączam internet przez modem testy wykazują mi pełny transfer tzw 6,5mb/s do 7mb/s lecz gdy podłączam już router wszystko się wali, wykonuję test i tutaj już jest dziwna sprawa, ponieważ gdzie bym nie robił testu(strona vectry, speedtest czy jakiś program) wszędzie jest to samo prędkość ta skacze pomiędzy 4,5mb/s, 5,0mb/s czy 5,7mb/s nie raz potrafi pojawić się te 6 mb/s (ale to skrajny przypadek dosłownie na chwilę) a przez sam modem zawsze nie spada poniżej 7mb/s. Czym to może być spowodowane jest ktoś mi w stanie pomóc? Ustawienia routera czy jak? Rozdzielam internet tez bezprzewodowo ale w tym czasie nic nie jest nic podpięte do internetu ani nikt. Zawsze jest ta różnica 1, 1,5 do nawet w skrajnych przypadkach 2mb/s.
    Pakiet nie dawno aktywowany ale to nie ma nic do znaczenia. Ponieważ zdążył by się już ustabilizować a to nie trwa parę godzin tylko dni. Przez sam modem jest ok ale z routerem już nie. Rozdzielam internet bezprzewodowo na laptopa i konsole. Komputer jest podłączony z routerem po RJ45. Nie mam ustawionych ograniczeń prędkości, wszystko na bez ograniczeń. Firmware routera też jest najnowszy. Co zrobić?

Polecają mi wymienić routerze względu że D-linki są z reguły wadliwe, fakt wkurza mnie to że często potrafi złapać zwiechę i się albo resetować, albo zwiechę i muszę od nowa wyłączać kable i podłączać aby zaskoczył (nic innego rady nie daje), był już kiedyś odsyłany z tego względu do serwisu ale wrócił bo stwierdzono że działa poprawnie.
    Polecają mi teraz inni: Linksysa: WRT54GL
    Jakieś opinie? Będzie dobry nie będzie z nim problemów z internetem Vectry? Ktoś tak ma i używa? Będzie dobrze działał z kartą D-linka Wifi w laptopie ? Lecz może jakiś pomyśl co z tym D-linkiem począć aby dobrze działał, w końcu to nie wina internetu.
    ----------------------------------
    Thx tylko mój post nie został do końca przeczytany akurat nowy FW mam wgrany a nowy FW do ego modelu jest z końca 2006r (zabawne ale taki jest fakt) Linksysy słyszałem że często zwiechy łapią i to mnie odstraszyło od nich co do kasy wolę najlepszy jaki jest i porządny aby można było wszystko na nim robić i porządnie ustawiać i aby był bezpieczny i nie robił taki klocków. Tylko z zakupem będę musiał się wstrzymać do nowego miecha [wypłata :)]
  • Poziom 37  
    Masz pieniadze bierz linksysa, masz mniej pieniedzy bierz TP-LINK TL-WR340G, zwykle uzywam tych ostatnich do kablowki i sieci lokalnych.
    Jak nie a chce ci sie bawic zacznij od wgrania najnowszego firmware do tego D-linka czasem to pomaga ale ogolnie D-linki to padaka przy laczach szybszych od 1-2 mbit.