Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Problem Pionier GSA302/1

Pieron 14 Lis 2008 23:08 1326 2
  • #1 14 Lis 2008 23:08
    Pieron
    Poziom 31  

Prosze o wsparcie, nie mam doswiadczenia z naprawa zmywarek. Mam taki problem:zmywarka co jakis czas wywala bezpieczniki.Np. miesiac pracuje prawidlowo i z niczego nic i wywala bezpiecznik ale nie ten co jest dla zmywarki tylko jakis glówny cos w rodzaju FI ale dokladnie nie wiem co to za typ bezpiecznika. Zmywarka to protukt italianski Pionier GSA 302/1 (nie mylic z Pioneer) schematu nie moge znalezc do tego. W chwili obecnej nie idzie nawet nic sprawdzic bo zaraz wywala bezpiecznik. Odlaczylem od programatora wtyczke od wiazki kabla która idzie pod spod i kilka kabli luzem i dalej zwarcie. zajrzalem pod spód przez specialne otwory poniewaz spodziewalem sie je moze jest jakis przeciek i cos zamoklo i powoduje przebicie ale tam jest sucho i wszystko wyglada oki.Nie wiem czy jest mozliwe aby w programatorze bylo zwarcie chyba ze silnik sterujacy nim. czasami zwarcie zniknie na drugi dzien samoistnie lub po kilku dniach i zmywarka funkcjonuje normalnie. Nie wiem co z tym fantem zrobic ma ktos moze jakies propozycje.

0 2
  • #2 14 Lis 2008 23:25
    424165
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Kwi 2009 14:33
    Pieron
    Poziom 31  

Rozbierałem jeszcze kilka razy to ustrojstwo gdy wybiło beypieczniki ale nigdy nic nie znalazlem, gdy wyjąłem wtyczkę aby pomierzyć czy w kablu nie ma jakiegos przebicia lub zwarcia, poruszałem w szafce jeszcze kablem idącym do zmywarki. Od tej pory problem ustąpil. Nie wiem co tam bylo. Z wilgocia lub wodą nie miało to nic wspólnego.Zamykam

0