Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik buczy podczas wirowania w ariston margherita als748tx

kalbar20071402 14 Lis 2008 23:24 1983 5
  • #1 14 Lis 2008 23:24
    kalbar20071402
    Poziom 2  

mam problem z pralką ariston margherita als748tx silnik zaczyna buczeć gdy zaczyna się wirowanie i nie może wejść na obroty jeśli chodzi o silnik to wrócił od elektromontera bo był przewijany nie bardzo wiem jak mam dalej zabrać sie do naprawy jaka może być jeszcze usterka proszę o radę dzięki

0 5
  • Relpol
  • #2 14 Lis 2008 23:33
    basgol
    Poziom 23  

Silnik może byc żle przewinięty , w tych modelach były silniki indukcyjne z kondensatorem rozruchowym - srawdż go.Jest jeszcze moduł sterujący , może uszkodzony silnik ( z jakiegoś powodu był przezwajany ) uszkodził moduł?

0
  • Relpol
  • #3 15 Lis 2008 00:29
    kalbar20071402
    Poziom 2  

może jest bardziej prawdopodobne uszkodzenie modułu sterującego bo mam go przed sobą i jest w jednym miejscu na płytce ślad spalenizny (przepalone ścieżki) a silnik sprawdzany był przy odbiorze uruchomione były wolne i szybkie obroty byłem przekonany że gdy się włoży sprawny silnik to będzie wszystko ok. niewiem gdzie można kupić taki moduł -remco type 5510/s wiele innych znalazłem a takiego niestety nie mogę może jakaś wskazówka

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lis 2008 00:46
    basgol
    Poziom 23  

Jeżeli to ścieżki od przekażnika , spróbuj je odtworzyc , przylutowac druciki , jest szansa , że zadziała .Najprościej moduł kupic w serwisie , ale kosztuje koło 200 zł , poszukaj w sklepach internetowych , aukcjach.

0
  • #5 15 Lis 2008 01:15
    kalbar20071402
    Poziom 2  

no i jest klapa bo jak rozumieć - co to jesy przekaźnik jeśli to mała czarna skrzynka to już na kabelki próbowałem i kicha nic nie drgneło może uda mi sie w końcu znależć ten właściwy model dzięki za pomoc

0
  • #6 03 Lut 2015 18:59
    robek1984
    Poziom 2  

Witam serdecznie podpinam się pod temat.
    Pralka ma problem z obrotami.
    Początek prania i obroty w lewo w jak najlepszym porządku problem pojawia się wtedy gdy silnik ma zakręcić w prawo (temat sprawdzałem na pustym bębnie bez prania). Podejmuje próby bardziej drga niż obraca bębnem. Sytuacja wygląda jakby brakowało silnikowi mocy. Podczas tej próby słychać wyraźne cykliczne bardzo szybkie przełączenia przekaźnika JS1F-24V, który umieszczony jest na płycie REMCO 5510/S.
    Po demontażu płyty zauważyłem uszkodzenie przekaźnika, który wymieniłem na nowy- niestety usterka nie zniknęła. Co może być powodem takiego uszkodzenia?

Film: https://www.youtube.com/watch?v=qi16cnoN0iQ&feature=youtu.be

1