Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra H problem z UEC

15 Nov 2008 01:29 9865 7
  • Level 35  
    Witam. W astrze H silnik Z18XE zanika jeden z "+" po kluczyku, m.in ten co zasila ECU silnika. W trakcie gmerania skrzynką bezpiecznikową (czyli jak mniemam modułem UEC ) plus się sporadycznie pojawia. I teraz pytania:
    - Czy spotkał się ktoś kiedyś z taką usterką ?
    - Moduł wywleka się łatwo. Ale nie wiem jak go dalej rozebrać. Widzę kilka śrubek torx ale jedna z nich jest przysłonięta plastikowa pokrywką (prawdopodbnie płytka zelektroniką pod spodem). Jak zdjąć tą pokrywkę ?
    - Czy ten moduł jest wymienny między samochodami czy kodowany ?

Załaczam zdjęcie tego dziadostwa. Z komórki niestety.

Astra H problem z UEC

EDIT: w temacie pokrywki chodzi mi o tą w górze zdjęcia, z białą naklejką.
  • Level 35  
    No tak, czyli nikt nic ?
    Okej, może mea culpa bo nie napisałem że to pudło się UEC nazywa, w każdym razie tak domniemuje....
  • Helpful post
    Level 39  
    pewnie trzeba tą zaślepkę poprostu wyciągnąć a potem po rozkręceniu rozpiąć zatrzaski plastikowej skrzynki i zobaczyć co jest w środku i naprawić co potrzeba
    nie grzebałem w takiej ale pewnie jest tak jak piszę i obstawiam na oblutowanie złącz
  • Level 35  
    I pewnie tak trza będzie zrobić... Żeby jeszcze chciała wyleźć. Cóż, zaślepka pójdzie do upitolenia. Może przy następnym UECu uda sie sprytniej ;)

A jakieś hinty odnośnie wymiany tego ustrojstwa ? Czy trzeba jakoś wcześniej wyczyścic + robić synchro czy wystarczy tylko z techa (z candi oczywiście) ustawić parametry i bedzie git ?
  • Level 39  
    odnośnie twoich pytań to nie znam niestety odp ale myślę że obędzie się bez wymiany tego modułu
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 35  
    Dzięki elektrit, już go wywlekałem także samo wyjęcie to prosta sprawa. Aha, spróbuję ścisnąć mocniej te cycki, moze pójdzie.
    Koledze to robie i mi na ręce patrzy a on esteta więc nie cicałem poharatć jakoś strasznie tego pudła.

A tam jakieś standardowe problemy występują ?
  • Helpful post
    User removed account