Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V620 - Przy podgłaszaniu wyłącza się.

BARNI_GDYNIA 15 Lis 2008 06:21 2156 3
  • #1 15 Lis 2008 06:21
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

Witam wszystkich.
    Trafił do mnie wzmacniacz jak w temacie - Technics SU-V620 Problem z nim jest taki że podczas zwiększania głośności wzmacniacz odłącza przekaźniki a tym samym kolumny i nastaje cisza. Kiedy odłącze kolumny, włączę "play" w odtwarzaczu płyt kompaktowych i zrobię to co bym zrobił gdy kolumny były podłączone problem nie ustępuje. Szukałem informacji na forum czym to może być spowodowane i doszukałem sie informacji że często przyczyną jest wiatrak albo kondensatory na płytce w okolicy wiatraka. Wiatrak wyjąłem - problem nie ustępuje, wymieniłem kondensatorki i włożyłem wiatrak - problem nie ustępuje, próbowałem również wyjąć wiatrak po wymianie kondensatorów i również bez zmian. Wiatrak jest w 100% sprawny bo sprawdziłem go na zasilaczu poza wzmacniaczem i kręci idealnie. Znalazłem z 8 podobnych tematów mało tego nawet z tym samym wzmacniaczem w roli głównej lecz żaden z nich nie jest zakończony i żaden z założycieli tematów nie pochwalił się jak poszła mu naprawa. Hybryda jest sprawna w 100% wiem to ponieważ czasami wzmacniacz ma swój wzlot i wyłącza sie dopiero po przekroczeniu 3/4 skali głośności a zazwyczaj wyłącza sie juz wtedy kiedy przekroczę skale głośność o zaledwie 3/10 Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Jakie mogą być przyczyny takiego zachowywania się wzmacniacza? Bardzo proszę o pomoc.

• #2 15 Lis 2008 07:13
    Krzysztof L.
    Moderator Audio Serwis

Witam!

Czy masz kolego schemat / fragment ze sterowaniem tego wiatraka? Jak on jest sterowany? Jaki masz pobór prądu samego wentylatora zasilanego z zewnętrznego zasilacza? Nawet jeśli kręci prawidłowo, to sprawdź. Widziałeś ten temat? ---> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic101782.html

• #3 26 Lut 2009 17:23
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

Witam.
    Kilka dni temu ponownie zabrałem się za wzmacniacz. Wiatrak przeczyściłem, prze smarowałem i działa jak marzenie. Wzmacniacz ostatnio odpaliłem na połowę głośności włączyłem jedna piosenkę z komputera która grała w kółko i wzmacniacz grał tak około 2 godzi, po godzinie sie rozgrzał porządnie, wiatrak za startował i go chłodził przez kolejną godzinę aż nagle słyszę pstryknięcie przekaźnika i cisza. Chciałbym zauważyć że nic nie było ruszane, ani kręcone, nawet z komputera nikt w tym czasie nie korzystał, Grał 2 godziny i cisza. Po wyłączeniu i włączeniu go z powrotem po podkręceniu głośności na ponad połowę wiatrak startuje i w tym samym momencie jak wiatrak startuje automatycznie przekaźnik odłącza końcówkę mocy. Żaden element nie jest okopcony, tranzystory posprawdzałem są w porządku diody na drodze wiatraka też są w porządku, miejsca co do których miałem wątpliwości że są zimne luty poprawiłem i nic. Szukałem po internecie odpowiedzi na tą zagadkę i znalazłem tylko stertę podobnych historii i żadnej odpowiedzi na to co jest przyczyną. Załączam schemat tego technics-a, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Link

• #4 26 Lut 2009 17:50
    cdkaz
    Poziom 22  

Wymień wiatrak i sprawdź.W linku podanym przez kolegę Krzysztof L. jest to podane.
    Sprawdź całą płytkę sterowania wentylatorem.Układ ten nie tylko steruje ale i mierzy prąd pobierany przez wentylator.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME