Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PENTAGRAM Cerberus P6331-42 zrywanie łącza MULTIMEDIA POLSKA

15 Lis 2008 09:50 2759 1
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z moim pentagramem polega on na tym ,że bardzo często zrywa łącze i pojawia się informacja "ISTNIEJE KONFLIKT ADRESÓW IP...",
    problem pojawił się od wakacji ,router posiadam od jesieni i problemu tego nie było.Szukałem przez Google ale niestety nic nie znalazłem oprócz porady żeby wymienić firmware routera ,
    taki posiadam Firmware Version:2.10.5.0(RUE0.C2)3.6.0.0
    innego do tego routera nie znalazłem.
    Z tego co się zorientowałem problem ten istnieje tylko z MULTIMEDIA POLSKA [EMIL JUNIOR].
    Dwóch moich znajomych ma od nich sygnał , ten sam router co ja i mają ten sam problem.
    Nadmienię , że zrywanie łącza ma miejsce głównie wieczorami, co 10-20 sekund pomaga kliknięcie na napraw, na mojej karcie sieciowej ,w połączeniach sieciowych.
    Proszę o pomoc i informacje na temat tego zjawiska.
    Pozdrawiam Mirek.

Dodano po 43 [minuty]:

Witam ponownie , zapomniałem dopisać , że na pewno nikt nie włamał się do mojej sieci ponieważ nawet po zmianie hasła w oknie logowania i klucza WEP ,pojawiła się informacja "ISTNIEJE KONFLIKT ADRESÓW IP...", po 20 sekundach.
    Aha, próbowałem ze stałym adresem IP i przypisywanym automatycznie ,ale nic się nie zmienia problem jak był tak jest.
  • Poziom 13  
    a klonowałeś adres mac? ponoć w MM nie można dzielić internetu w domku i to może być przyczyną, sprawdź czy w Twojej sieci lokalnej jakiś komputer nie ma takie adresu IP jak Twój, sprawdź tablice routingu na routerze, tam zobaczysz mac adresy komputerów które łączyły się z Twoim routerem, jeżeli masz tam więcej adresów niż liczba komputerów w Twojej sieci to masz lokatora:D