Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrywanie zabezpieczonych płyt CD !

maestrus 16 Mar 2004 16:51 32927 12
  • #1 16 Mar 2004 16:51
    maestrus
    Poziom 15  

Witam.
    Mam problem tego typu ze trafila mi sie jakas plytka zabezpieczona w dziwny sposob.
    Probowalem ja skopiowac 1:1 przy uzyciu Clone cd oraz innym sposobem nero-b.r.
    Jednakze w obu probach to samo-blad odczytu sektorow i niestety plytka nie przegrana.
    Nie znam sie na zabezpieczeniach plyt, a zalezy mi na tej jednej zeby zrobic jej kopie.
    Jezeli ktos zna jakies fajne programiki ktore sobie z czyms takim radza to jak moze niech napisze (ew. gdzie ich szukac)
    Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam!

0 12
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 17 Mar 2004 22:02
    Marekzenio
    Poziom 20  

Witam w więc zeby przegrac zabezpieczoną płytę (sam używałem Clone CD i nie wiem czemu tak ten program sie nazywa bo za diabła nie przegra zabezpieczonej płyty).
    Mozesz spróbowac programu Game Copy 8 ale wątpię czy znajdziesz na warezie owszem. Clone cd zjarał mi kilka płyt a nic nie przegrał.Uzyj programów Clony XXL okresla jakie zabezpieczenie posiada płyta, Alcoholer jest to program który powie jak nagrywać innemu programowi w tym przypadku Alcohol 120%(nazwa programu) czy omijać błedne sektory i jak . Własnie program do wypalania Alcohol 120%. Sam się przekonałem ze potrafi zgrac zabezpieczone :!: płyty.
    Mająć te trzy programiki nie powinieneś miec problemu z wypaleniem np gierki.
    PS.NIE działa z wszystkimi nagrywarkami ale jak spróbujesz to sie przekonasz.

2
  • #4 18 Mar 2004 01:49
    Rocky24
    Poziom 19  

nigdy niepróbowalem przegrywac zabezpieczonej plytki ale czy pomoglo by przegranie plikow najpierw na hdd (to tylko sugestia niczym niepotwierdzona przezemnie)

1
  • #5 18 Mar 2004 07:45
    Marekzenio
    Poziom 20  

Witam tak jak pisałem wczesniej i zapomniałem dodac własnie że pierwsze alcoholem trzeba odczytac płytę i zgrać ją do obrazu na dysku z użyciem wyżej wymienionych programów, a nagrywac z profilu własnie alcoholera (po odczytaniu i określeniu zabezpieczeń)jak ktos używał profilera to połapie się o co chodzi.
    Określenie zabezpieczenia i odzczyt płyty do obrazu programami Clony XXL i alcoholerem robimi przed nagraniem a potem nagrywamy alcoholem wybierając profil z alcoholera.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 18 Mar 2004 08:37
    maestrus
    Poziom 15  

oki dam znac dzis jak efekty. Pozdrawiam! i dziekuje za porady!

0
  • #7 18 Mar 2004 13:24
    Golota
    Poziom 19  

Jezeli plytka jest zabezpieczona wtopionym czarnym paskiem od strony zapisu to jej nie zgrasz zadnym dostempnym programem. A o ile by ci sie udao zgrac. To przy nagraniu i tak bedzie lipa. Z tego wzgledu ze ten czarny pasek to okreslona dlugosc w bitach przerwy miedzy danymi (lub audio). Nagrwyarka nagrywajac tak zgrany plik nie jest w stanie zrobic przerwy z tego wzgledu za zgrany obraz jest zgrany z cd bez tej przerwy tylko bit po bicie.

Mam nadzieje ze zakumasz to co napisalem :)

0
  • #8 19 Mar 2004 06:48
    Rocky24
    Poziom 19  

ale czy niejest tak ze jesli joz jaka kolwiek plytka zostanie odczytana przez system wtedy mozemy kopiowac z niej co chcemy na dysk ??

0
  • #9 19 Mar 2004 18:55
    epol
    Poziom 26  

Spróbuj Alcoholem, ClonymCD. Jaką masz nagyrwarkę?

Polecam strone:

cdrinfo.pl

-1
  • #10 20 Mar 2004 12:30
    maestrus
    Poziom 15  

Posiadam nagrywarke LG 40x. Plyta nie jest zabezpieczona ponadto paskiem - byla ona juz raz przegrana przez kogos razem z zabezpieczeniami. Niestety jeszcze nie udalo mi sie jej przegrac:( caly czas kombinuje;) Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie!

0
  • #11 11 Kwi 2004 12:05
    maestrus
    Poziom 15  

Plyta oczywiscie sie przegrala (chociaz dosc dlugo trwalo zczytywanie zabezpieczen), skorzystalem przedewszystkim z rady kolegi Marekzenio ! Polecam ten opis wszystkim ktorzy maja podobny problem;) Dziekuje i pozdrawiam!

1
  • #12 13 Maj 2007 16:30
    Filip:
    Poziom 9  

Ja ciągle nie rozumiem o co chodzi...

Dodano po 1 [minuty]:

Nie wiem, jak używać tych programów, żeby poszło.

1
  • #13 16 Maj 2007 21:29
    Filip:
    Poziom 9  

Mam problem ze zrobieniem kopii zapasowej gry Need For Speed.
    W Nero pojawiają się błędy odczytu sektorów :cry: Czy ktoś może mi pomóc?

Moderowany przez TONI_2003:

Post tematy zostały scalone !
    Proszę nie zakładać nowych tematów...

0