Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hanseatic DTV-3 Słaby kontrast i dziwna reakcja na pilota

waco 25 Paź 2002 11:20 1591 3
  • #1 25 Paź 2002 11:20
    waco
    Poziom 28  

Jest to TV 28 cali Hanseatic TV7125PIP
    Typ DTV3-7022/P/PIP
    Dobrałem do TV pilot uniwersalny jednakże telewizor zachowuje się nienormalnie. Reaguje na co drugi rozkaz to znaczy chcą np. włączyć piąty program na leży uprzednio wysłać dowolny inny rozkaz który nie będzie wykonany i następnie nacisnąć piątkę w pilocie. Nawet włącznie czy wyłączenie TV wymaga podwójnego rozkazu. Przełączając kolejno programy od 1 do 9 klawiszami numerycznymi pilocie TV wykona co drugi rozkaz czyli włączy tylko parzyste programy 2,4,6... Ponadto telewizor ma bardzo mało kontrastowy obraz. Nawet telegazetę jest bardzo mdła. Kineskop jest z pewnością dobry gdyż przez pierwsze pół sekundy pracy obraz jest jak należy. Tak jakby jakiś układ ograniczał kontrast. Regulując napięcie G2 spostrzegłem zjawisko jakiego dotąd w żadnym TV nie zaobserwowałem. Otóż podnosząc napięcie UG2 w chwili pojawienia się linii powrotów obraz się zwęża i silnie zmienia się geometria obrazu. Obraz robi się wklęsły po obu stronach i węższy o około 3 centymetry. Przy maksymalnym UG2 obraz jest poszarpany. Odchylnie pionowe pracuje nieustannie stabilnie. Stabilne jest również +B. Czy nieprawidłowa współpraca z pilotem uniwersalnym GD 101 kod 258 jest spowodowana złym doborem pilota czy też może ma to jakiś związek z mdłym obrazem.

0 3
  • #2 25 Paź 2002 13:18
    eugene
    Poziom 26  

A regulacje analogowe z pilota ?
    Uszkodzenia sa prawdopodobnie dwa, albo trzy
    1. Uszkodzony zasilacz - znajdz napiecie na ktorym pojawiaja sie tetnienia przy reg. G2 i wymien elko lub diode(+B,pion,korekcja).
    2.Uszkodzony procesor lub tylko bin w pamieci (reakcja na pilota)
    3. Elko lub rezystor na PK-pomiar napiec i przebiegow na PK powinien wyjasnic brak kontrastu ,czyli zanizona amplitude RGB.Moze to byc tez uszkodzenie w ukladzie regulacji kontrastu.
    Jasnosc i nasycenie dziala? Ze tez tak o wszystko trzeba pytac!!!

0
  • #3 25 Paź 2002 23:05
    waco
    Poziom 28  

W TV są dwie Pamieci EEprom prosiłbym o ich zawartości.
    Regulacja jasności działa. Reszty nie mogę spradziś gdyż nie mam oryg. pilota. Na Pk wymieniłem elki wszystkie były słabe. +B zmienia się tylko o dwa wolty.

0
  • #4 26 Paź 2002 08:38
    Mirek Z.
    Moderator

Reakcję na pilota mogłeś sprawdzić jakimkolwiek z kodem RC-5.

0