Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz bezworkowy - warto?

15 Lis 2008 11:55 8272 6
  • Poziom 10  
    Dzień dobry.Mam dylemat posiadacza tradycyjnego odkurzacza: przy użyciu worków jednorazowych - komfort wymiany ,ale słabszy "cug". Przy worku płóciennym odwrotnie (kocham ten ekstatyczny moment trzepania worka:).
    Pojawiły się w sprzedaży odkurzacze bezworkowe , jest w nich zbiornik na zassaną treść i podobno myję się go bez problemowo. Ale. Ale jest też ponoć filtr bez którego ani ani.On się zatyka i "cug" maleje. Więc jakby zabawa od początku? A przecież efektywność odkurzacza to jak najmniej strat np. na zatykających się filtrach.Czy w bezworkowcu muszą być filtry tradycyjne? Doradżcie , wytłumaczcie człekowi .Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    W bezworkowcu, z braku worka, musi być coś innego...
    Rzucam wędkę, reszte spróbuj sam złowić, wszystko zależy od stosunku ceny do jakości i zadowolenia z efektów.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/HEPA
  • Specjalista AGD
    NIE POLECAM. Częste mycie, nieefektywna głośna praca, ponadto do czyszczenia często oferowany system 5-cio krotnej filtracji, która widoczny po rozkręceniu odkurzacza. Gdy wyczyścimy samemu utrata gwarancji, jeżeli silnik zepsuje się z powodu brudnego filtra utrata gwarancji, tak więc nie ma możliwości swobodnego wyczyszczenia. Następnym razem kupiłem workowca z workiem papierowym, żadnego trzepania, przystępna cena 1,20zł i długi czas pracy.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dzi_dziuś napisał:
    .... Gdy wyczyścimy samemu utrata gwarancji, jeżeli silnik zepsuje się z powodu brudnego filtra utrata gwarancji, tak więc nie ma możliwości swobodnego wyczyszczenia.
    To chyba zalezy od producenta.
  • Poziom 18  
    Posiadam odkurzacz Ciatronic model BS 1259 i w pełni popieram wypowiedź kolegi dzi_dziuś. Głośna praca, niska wydajność, częste czyszczenie. Osobiście odradzam zakup tego odkurzacza, nie wiem jak z innymi...
  • Specjalista AGD
    Jeżeli chodzi o odkurzacz bezworkowy to chyba tylko DYSON spełnia swoje zadanie bezbłędnie. O ile dobrze słyszałem to ta firma zapoczątkowała erę odkurzaczy bezworkowych i chyba tylko oni zrobili to dobrze. Niestety ceny DYSONów są dosyć wysokie.
  • Poziom 10  
    Podziękował szanownym forumowiczom za zabranie głosu. Raczej wstrzymam się z wymianą na nowy .Może z czasem coś w temacie bardziej się wyklaruje ...
    Pozdrawiam i zamykam temat.