Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odkurzacz bezworkowy - warto?

plasterek 15 Nov 2008 11:55 8407 6
 • #1
  plasterek
  Level 11  
  Dzień dobry.Mam dylemat posiadacza tradycyjnego odkurzacza: przy użyciu worków jednorazowych - komfort wymiany ,ale słabszy "cug". Przy worku płóciennym odwrotnie (kocham ten ekstatyczny moment trzepania worka:).
  Pojawiły się w sprzedaży odkurzacze bezworkowe , jest w nich zbiornik na zassaną treść i podobno myję się go bez problemowo. Ale. Ale jest też ponoć filtr bez którego ani ani.On się zatyka i "cug" maleje. Więc jakby zabawa od początku? A przecież efektywność odkurzacza to jak najmniej strat np. na zatykających się filtrach.Czy w bezworkowcu muszą być filtry tradycyjne? Doradżcie , wytłumaczcie człekowi .Pozdrawiam.
 • #2
  Zenek
  Level 30  
  W bezworkowcu, z braku worka, musi być coś innego...
  Rzucam wędkę, reszte spróbuj sam złowić, wszystko zależy od stosunku ceny do jakości i zadowolenia z efektów.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/HEPA
 • #3
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  NIE POLECAM. Częste mycie, nieefektywna głośna praca, ponadto do czyszczenia często oferowany system 5-cio krotnej filtracji, która widoczny po rozkręceniu odkurzacza. Gdy wyczyścimy samemu utrata gwarancji, jeżeli silnik zepsuje się z powodu brudnego filtra utrata gwarancji, tak więc nie ma możliwości swobodnego wyczyszczenia. Następnym razem kupiłem workowca z workiem papierowym, żadnego trzepania, przystępna cena 1,20zł i długi czas pracy.
  pozdrawiam
 • #4
  manial
  Level 12  
  dzi_dziuś wrote:
  .... Gdy wyczyścimy samemu utrata gwarancji, jeżeli silnik zepsuje się z powodu brudnego filtra utrata gwarancji, tak więc nie ma możliwości swobodnego wyczyszczenia.
  To chyba zalezy od producenta.
 • #5
  Trebuh
  Level 18  
  Posiadam odkurzacz Ciatronic model BS 1259 i w pełni popieram wypowiedź kolegi dzi_dziuś. Głośna praca, niska wydajność, częste czyszczenie. Osobiście odradzam zakup tego odkurzacza, nie wiem jak z innymi...
 • #6
  Andrzej G
  Home appliances specialist
  Jeżeli chodzi o odkurzacz bezworkowy to chyba tylko DYSON spełnia swoje zadanie bezbłędnie. O ile dobrze słyszałem to ta firma zapoczątkowała erę odkurzaczy bezworkowych i chyba tylko oni zrobili to dobrze. Niestety ceny DYSONów są dosyć wysokie.
 • #7
  plasterek
  Level 11  
  Podziękował szanownym forumowiczom za zabranie głosu. Raczej wstrzymam się z wymianą na nowy .Może z czasem coś w temacie bardziej się wyklaruje ...
  Pozdrawiam i zamykam temat.