Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel RGB (scart) i bardzo, bardzo, bardzo słaby obraz

Suchar91 15 Nov 2008 12:15 2439 2
 • #1
  Suchar91
  Level 2  
  Witam. Zakupiłem sobie Monitor LCD Samsung Syncmaster t220 HD z wejściem RGB(scart). Jako że jestem posiadaczem konsoli Playstation 2, myślałem że będę mógł pograć sobie w gry, ciesząc się lepszą jakością obrazu niż przy podłączeniu kablem Cinch (na którym to kablu grałem na moim starym telewizorze). Kupiłem sobie odpowiedni kabel RGB(scart), poczytałem kilka opinii, jak to kabel Rgb "znacznie" poprawia jakość obrazu i podnieciłem się że to dopiero będzie granie. A tu taki psikus:( Podłączyłem wszystko, fajnie, pięknie, wybrałem w menu konsoli sygnał RGB, ale po włączeniu jednej z gier (Gran Turismo 4) o mało co nie dostałem odruchu wymiotnego. Obraz był tak szpetny, skakał co chwile, krawędzie aż wołały do nieba o spiłowanie. Może mi ktoś powiedzieć czemu obraz który teoretycznie powinien być lepszy niż na Chinch, jest w rzeczywistości sto razy gorszy??? Dzięki za odpowiedzi, jeśli będą.
 • #2
  Zenek
  Level 30  
  To nie tylko teoria z tym RGB..
  Co można zrobić- sprawdzić konsolę (z tą samą grą) na innym sprzęcie z wejściem RGB lub podpiąć do monitora inne źródło RGB, np odtwarzacz DVD. No i sprawdzić w innym zestawie urządzeń kabel, może coś nie tak z sygnałem synchronizującym.
  Inne porady były by wróżeniem.
  Poza tym- obecność wtyczki scart nie oznacza, że to musi być kabel RGB.......
 • #3
  Suchar91
  Level 2  
  Niestety, nie mam możliwości sprawdzić na innym sprzęcie. Może wymiana kabla by pomogła. Może kabel za 60 zł, będzie się czymś różnił od kabla za 15,99. Może wyjściem jest component i skanowanie progresywne. Konsola jest sprawna, tyle że na tym nowym monitorze nie ma możliwości podłączyć chincha i próbuję po prostu znaleźć jakieś wyjście.