Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie portu na routerze Pentagram cerberus P6331-42

author0928 15 Lis 2008 12:50 3974 3
  • #1 15 Lis 2008 12:50
    author0928
    Poziom 14  

Witam !!

Mam taki problem, że chce postawić koledze FTP na swoim kompie i nie może przekierować mi portu... tzn: Wszystko ma niby śmigać, zapora wyłączona, DHCP wyłączone na routerze, DYNDNS podkonfigurowane i łączy się, ale sprawa jest tego typu iż działa jedynie login i hasło do panelu konfiguracyjnego routera... Jeśli wprowadze login i hasło ustawione na programie Cesar FTP to pokazuje że niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło.... U mnie na linksysie Wag200 wszystko śmiga.. Podejrzewam że tutaj będzie coś z przekierowaniem portów... Ustawiłem mu w zakładce Advenced setup i podzakładce nat ==> Virtual serwer coś takiego jak na obrazku poniżej... i w zakładce DMZ ustawiłem wewnętrzny IP komputera który ma stac jako FTP... Jest jeszcze jakieś inne ustawienie ??

0 3
  • #2 15 Lis 2008 13:01
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co masz ustawione w "Access Management" ?

0
  • #3 15 Lis 2008 17:34
    author0928
    Poziom 14  

Więc jeśli chodzi o Aceess Mangement to jest tak jak w zakładkach poniżej... Zauważyłem, ze z wewnętrznej sieci się nie zaloguje natomiast z zewnętrznej tylko przez klienta FTP... Ja używam total comanndera... Widzi zawartość serwera natomiast przy ściąganiu wywala komunikat błąd ściągania plików... Spod przeglądarki internetowej w ogóle nie połączy i wywala połączenie przerwane podcas gdy na moim serwerze ładnie idzie... Podejrzewam, że coś z konfiguracją routera nie tak bo reszta jest tak jak u mnie, a u mnie śmiga..

0
  • #4 15 Lis 2008 22:19
    rafał
    Poziom 22  

Witaj

Niestety nie jesteś pierwszym który nie potrafi przekierować portów na tym ruterze niedawno ktoś na tym forum próbował przekierować porty dla kamer i niestety on nie potrafił ja przeczytałem całą instrukcję tego rutera i też nie wiem jak dokładnie to zrobić.

Ot uroki pentagrama :)

0