Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 96 rok(okularnik) centralny zamek nie działa.

15 Lis 2008 14:53 17496 11
  • Poziom 14  
    Nie działa centralny zamek z pilota i z kluczyka ,bezpieczniki dobre,mam pytanie na które piny sterownika lub kolory kabli idzie sterowanie zamknij -otwórz i czy sterowanie jest plusem czy masą,chciałem sprawdzic ,czy nie steruje coś,czy centralka pneumatyczna uszkodzona,a nigdzie nie mogę znaleśc rozpiski.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    zdarzalo sie ze wystarczy odłączyć na chwile zasilanie i zaczyna znowu działać.
  • Poziom 14  
    miesiąc temu pomogło teraz nie.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Może najprościej(najszybciej)wymontować pompę centralnego zamka i spr. w środku czy nie jest spalony silniczek skoro nie działa z kluczyka (mechanika i później sygnał po kablu) i z pilota(odbiór sygnału w lampce podsufitowej).
  • Poziom 14  
    Prościej jest jednak sprawdzic sygnał na pinie,obecnośc jego lub nieobecnośc wiele wyjaśni.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Pin 8 i 10 sterowane masą.Czarno-brązowy i niebiesko-zielony
  • Poziom 13  
    Zgadza się ;ale te piny 8 ,9 są umieszczone w sterowniku od podczerwieni z pilota.Kolory też pasują .Są to przewody od zamka drzwi kierowcy.Natomiast do pompki centralnego zamka sygnały dochodzą CANem i spr.tego to nie jest prosta rzecz.
  • Poziom 9  
    witam
    ja juz mielame 2 spalone te pompki i placilem kolo 500 zl za kazdy problem jest z 2 rzeczami lub jest zalana kolo akumlatora jets dluza guma spust wody i tamtendy moze sie dostac woda ale wtedy nie dziala nic czyli nie ma podswietlenia za otwarciem dzwi nie dziala syterowanie na konsoli i jak masz elektryczne fotele kierownice to tzez nei dziala jesli auto nie jest zapalone. a jesli ten starwonik jets dobry nei spalony to pod nogami pasarzera z przodu jest centralka od sterowania centralnego zamka .ale naprawic to to jest raczej nie mozliwe . powiem ta ja kupilem za 150 zl centralke z polotem i podlaczylem do sterowania w samym tym sterowniku do kabli kture wychodza z plytki do silniczka pozdrawiam sory za ort i takie zdania nie poukladane heh ale pisalem na szybkiego pozdrawiam :D
  • Poziom 9  
    Witam,
    może ktoś pomoże? Mam problem z podłączeniem bez pilotowego alarmu w W210 z 95r. Zamek centralny pneumatyczny sterowany jest oryginalnym pilotem. Alarm którego podłączam potrzebuje wysterowania masą lub plusem naprzemiennie. Sprawdziłem wszystkie przewody które doprowadzone są do pompki i nie znalazłem takowego wysterowania. Czy znajduje się jeszcze jakiś moduł c.z który przetwarza w jakiś sposób sygnał o którym nie wiem?
  • Poziom 18  
    Kosinus napisał:
    Witam,
    może ktoś pomoże? Mam problem z podłączeniem bez pilotowego alarmu w W210 z 95r. Zamek centralny pneumatyczny sterowany jest oryginalnym pilotem. Alarm którego podłączam potrzebuje wysterowania masą lub plusem naprzemiennie. Sprawdziłem wszystkie przewody które doprowadzone są do pompki i nie znalazłem takowego wysterowania. Czy znajduje się jeszcze jakiś moduł c.z który przetwarza w jakiś sposób sygnał o którym nie wiem?
    Podlacz kable sterowania bezposrednio do silniczka w pompce centralnego zamka.
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem również z centralnym, otóż zamyka tylko drzwi od kierowcy i bagażnik. Próbowałem już zamianę przewodu w pompce i po zamianie na inny jest OK, wyczytałem też iż dłuższe przytrzymanie w pilocie (6s) przycisku zamukanie i otwieranie przeprogramuje pilot w kluczyku , ale to też nie pomaga, Może ktoś wie o co chodzi Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    U mnie przytrzymanie przycizku pilota dłużej zamyka wszystkie szyby