Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonery, wybor drukarki - pare pytan...

15 Lis 2008 16:46 3033 14
  • Poziom 9  
    Troszke sobie poczytalem o dukarkach na Waszym forum ale mimo to pojecia nie wiem co wybrac...

1.WYBOR DRUKARKI
    Najwazniejsze informacje:
    - chcialbym wydac do ok 400zl
    - drukowac bedziemy do ok 50 stron miesiecznie (czyli z 600 rocznie)
    - nie boje sie skrzynki z narzedziami i majac instrukcje poradze sobie z np dosypaniem tonera
    - drukarka najlepiej nowa

Na poczatku myslelismy o urzadzeniu wielofunkcyjnym ale cena laserowek jest dosc duza + (chyba) wieksze koszta eksploatacji w porownaniu do zwyklych drukarek + same w sobie sa dosyc DUZE.
    Tak wiec mysle ze drukarka i aparat (ktory juz mam) wystarczy do "kserowania".

2.POLECANE PRZEZ WAS TYPY
    HP 1005 i 1006 SAMSUNG 2010P i 2010PR oraz KYOCERA FS-920
    Czy powyzsze HPki roznia sie tylko pamiecia i cena ??? Czy 2mb w 1005 to "malo" ??? Co to jest za firma KYOCERA ??? Czy ten model naprawde jest taki dobry i tak samo latwo dosypuje sie do niej toner ???

3.(stworzylem nowy temat)

4.TONERY
    Co do wlasnie tych tonerow to jakich firm polecacie ??? Piszecie by nie kupowac najtanszych ale pojecia nie mam jakie kwoty swiadcza ze toner jest "za tani"...

5.Czy warto wydawac wiecej na drukarke (np. bardziej ekonomiczna) drukujac maksymalnie 30-50 stron miesiecznie ???
  • Poziom 20  
    Witam
    Odpowiem na temat Kyocery FS 920 drukarka wytrzymała z możliwością drukowania 15000 stron miesięcznie bęben na 100000 stron /2000 miesięcy :D/toner na ok 7200 to w Twoim przypadku daje to 144 miesiące :D bez potrzeby dosypywania toneru natomiast jeżeli już byś chciał coś dosypać to Kyocera tego nie lubi i może być problem choć nie musi tylko czy warto po takim czasie dosypać czy kupić nowy Polecam gorąco to sprzęt dobry i niezawodny.
    Pozdrawiam
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

śmiało kup Kyocera FS-920....przy tej ilości wydruków jaką podałeś jeszcze baaaardzo długo nie będziesz martwił się o toner...no i drukarka niezawodna :)

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Overold napisał:
    Witam
    Odpowiem na temat Kyocery FS 920 drukarka wytrzymała z możliwością drukowania 15000 stron miesięcznie bęben na 100000 stron /2000 miesięcy :D/toner na ok 7200 to w Twoim przypadku daje to 144 miesiące :D bez potrzeby dosypywania toneru natomiast jeżeli już byś chciał coś dosypać to Kyocera tego nie lubi i może być problem choć nie musi tylko czy warto po takim czasie dosypać czy kupić nowy Polecam gorąco to sprzęt dobry i niezawodny.
    Pozdrawiam

Czy tzn ze z nowa drukarka dostane toner na te 7000 stron ???
  • Specjalista KYOCERA
    Tak....z drukarką dostajesz normalny toner na 6000 stron...nie żaden startowy, jednakże biorąc pod uwagę, że drukarka jest "sucha" po pierwszym włączeniu drukarki, toner jest automatycznie zsypywany do drukarki...i z tej przyczyny następna wymiana na drugi toner następuje szybciej po ok. 4000 stron (reszta toneru jest w module w drukarce) każdy następny toner starcza na 6 tys stron z doświadczenia wiem, że wystarcza nawet na 7,5 tys wszystko zależy od zaczernienia wydruków.

Ponadto masz do wyboru dwa rodzaje tonerów do drukarki TK-110 (6 tys stron) lub TK-110E (3 tys stron) różnią się także ceną :) ale co to za ceny....na Al--ro masz bardzo konkurencyjne.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jak chcesz drukować "aż" 50 stron miesięcznie to nie warto pchać się w nowy sprzęt. Kup sobie HP-5 kę lub podobną w dobrym stanie. Cena to góra 120 zł a przy takim użytkowaniu tonera wystarczy ci w niej na 3 lata. Wiem że nie ma jak nowy sprzęt, ale czasem po prostu nie warto. Oczywiście zależy jeszcze co chcesz drukować, grafikę czy zwykły tekst np faktury ? Bo jeżeli grafikę to jednak stawiał bym na nową.
  • Poziom 9  
    W tym wypadku bedzie to glownie "grafika" bo tak moge okreslic drukowanie zdjec (ale nie "fotek") z np tekstem lub pliki WORDowskie.
    O firmie Kyocera nie slyszalem nic a nic stad moj dystans do teo sprzetu - jednak na drukarkach sie zwyczajnie nie znam :/
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kyocera to dobry sprzęt... sprzedaję kopiarki tej firmy jako brand UTAX i są naprawdę niezawodne. Co do samej drukarki, jak nie chcesz dużo wydać, popatrz też na HP LJ 4000 / 4100. Nie do zajechania, drukują w rozdzielczosci 1200 DPI i kartridze mają na 6000 lub 10000 stron. A regeneracja... po prostu śmieszna cena ! Zamienniki podobnie. A za pieniądze które chcesz wydać, powinieneś dostać taką z duplexem i kartą sieciową JetDirect . Co do HP-LJ 5, to super drukarki, tyle że ciut "stary" model...

C.
  • Poziom 9  
    copyman napisał:
    Kyocera to dobry sprzęt... sprzedaję kopiarki tej firmy jako brand UTAX
    C.

nie wiem czym jest ten UTAX wiec akurat to do mnie nie przemawia ;)

copyman napisał:

Co do samej drukarki, jak nie chcesz dużo wydać, popatrz też na HP LJ 4000 / 4100. Nie do zajechania, drukują w rozdzielczosci 1200 DPI
    C.

1.Moglibyscie mi obrazu wyjasnic roznice pomiedzy 600 DPI a 1200 ???

2.Co do samych drukarek... Nowych nie kupie wiec gwarancja o wiele krotsza... Po drugie sa (przy 1005 i 1006) OGROMNE nie wspominajac o ML 1630 o ktorym probuje sie czegos dowiedziec w innym temacie.
    Przy "pracy" jaka bedzie wykonywala ta drukarka starczy mi cos moze i mniej niezawodnego ale mniejszego.

Poza tym duplex nie jest mi tak potrzebny...

Powiedzcie mi prosze jeszcze czym jest ta pamiec w drukarkach...
    Niby ten FS 920 ma az 32 MB ale biorac pod uwage HPki jest jej juz znacznie mniej...
    Czy ma ona jakies wieksze znaczenie przy uzywaniu w celach domowych ???
    Nikt jeszcze nie pisal nic o wspomnianych przeze mnie 1005 i 1006 - czy majac na uwadze FS 920 nie warto sie nad nimi zastanawiac ??? Jezeli nie - dlaczego ???
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli myślisz o P1005 i P1006 to będziesz rozczarowany... tonerem! Jak wydrukujesz 1000 stron z kartridża to dużo.
    Co do różnicy w 600 i 1200 dpi , odczujesz to przy wydruku zdjęć. Na tekscie nie ma to żadnego znaczenia. Poprostu drukarka ma większą rozdzielczość i lepiej oddaje szczegóły.
    Pamięć w drukarce jest dość istotna, ponieważ od jej ilości zależy czas przetwarzania pliku podanego do druku. Przy dużych plikach np. w PDF-ie jeżeli masz jej dużo - drukarka będzie bardziej wydajna.
    Co do potrzeb typowo domowych, polecałbym SAMSUNG-a najlepiej ML 2010 bo kaseta bez chipa i toner wydajny (ok. 3000 stron). No i regeneracja prosta :)

C.

p.s. a UTAX to brand Kyocery (te same urządzenia tylko pod inną nazwą)
  • Poziom 9  
    Gdzies tu wyczytalem ze P1005 jak i P1006 nie stwarzaja problemow z dosypywaniem tonera... Tym bardziej ze nie zamie
    Poza tym sa to "mikrusy" nie zajmujace wiele miejsca na biurku :) ML 2010 tez do duzych nie nalezy jednak odstrasza mnie coraz wiekszy brak dostepnosci tego produktu... Myslicie ze naprawy pogwarancyne beda stwarzaly jakis problem z np. czesciami ???

Nie ukrywam ze zaciekawila mnie ta Kyocera z tonerami na te 5000/6000 stron... Jezeli serio tak jest - wydajnosc swietna :)
    Jednak co do tego urzadzenia mam jeszcze jedno pytanie...
    Jak wyglada sprawa naprawy tych urzadzen ??? Sa z tm jakies problemy ???
  • Specjalista KYOCERA
    bartj napisał:
    Gdzies tu wyczytalem ze P1005 jak i P1006 nie stwarzaja problemow z dosypywaniem tonera... Tym bardziej ze nie zamie
    Poza tym sa to "mikrusy" nie zajmujace wiele miejsca na biurku :)

Otóż nie....błąd w rozumowaniu ;-)
    Weź pod uwagę, że na biurku nie stawiasz samej drukarki....ale z drukarki WYSTAJE podajnik papieru, co daje dodatkowych kilka centymetrów. Wyjątek stanowią drukarki gdzie papier podawany jest pionowo....one są najmiejsze :-)

bartj napisał:
    Nie ukrywam ze zaciekawila mnie ta Kyocera z tonerami na te 5000/6000 stron... Jezeli serio tak jest - wydajnosc swietna :)
    Jednak co do tego urzadzenia mam jeszcze jedno pytanie...
    Jak wyglada sprawa naprawy tych urzadzen ??? Sa z tm jakies problemy ???

3000/6000...naprawy? powiem tak....jeśli użytkownik nie pomoże drukarce się zepsuć to niestety serwis wykonuje tylko konserwację i wymianę materaiłów eksploatacyjnych.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Hej :)
    Jednak Wam uleglem i szukam FS-920 jednak zauwazylem dosyc znaczaca rozbierznosc...

Otoz sklepy internetowe podaja rozne wymiary tej drukarki...
    Wysokość [cm] 24.5
    Szerokość [cm] 39
    Głębokość [cm] 38
    lub
    Wysokość 380
    Szerokość 390
    Głębokość 245

Na oficjalnej www.kyocera.pl podano:
    Wymiary (szer. x głęb. x dł.) Jednostka główna: 380 x 390 x 245 mm

co nie rozwiazuje kwestii w zaden sposob...
    Jezeli ktos ma zarowno czas jak i ta drukarke pod reka to prosze mi napisac ktora wersja jest prawdziwa :)
  • Poziom 10  
    Witam :!:
    Zmierzyłem drukarkę i narysowałem schematycznie jak to wygląda. (załączony)
    Mam nadzieję iż rozwieje to wszystkie wątpliwości co do wymiarów...
    Swoją drogą przyłączam się do głosów ZA Kyocerą fs-920. Nie zauważyłem by ktoś poruszył kwestię bębna światłoczułego w Hp czy innych.... Czasem żywotność bębna jest żenująca... Kyocera daje gwarancję na bęben na 100000 str. co wydaje się być satysfakcjonującą ilością :!:
    Pozdrawiam :!:
  • Poziom 9  
    Hej :)
    Wielkie dzikie za pomoc w wyborze drukarki :)
    Uleglem Waszym namowom i od piatku mam juz FS-920 na polce :)

Ze wzgledu na fakt ze ludzie wierza w 70% opinii zamieszczonych na forum mozecie starac sie o podwyzke w Waszej firmie ;)
    Co nie zmienia faktu ze moje oczekiwania sa mniejsze :)

O pozytywach pisac nie bede bo sa powyzej :) Co najwyzej nadmienie ze "skrznka" miesci w sobie jakies 250 kartek. Nic nie wystaje tylko maly "dziobek" wskazuje ile nam owych kartek zostalo.

Negatywy:
    - strasznie uboga instrukcja obslugi
    Chociaż fakt faktem - niby wszystko jest... Choc o mryganiu i wydawaniu dziwnych dzwiekow przy pierwszym uruchomieniu (procz tego by odczekac te 15 minut) nic nie napisali...
    Co do pisania to brakuje jezyka poslkiego co "dziasiaj" chyba jest juz niezgodne z prawem

- jednak jest duza (nie mialem gdzie sprawdzic) ale u mnie zmiescila sie idealnie
    - brak kabla usb to chyba w wiekszosci przypadkow standard...

Kolejne spostrzezenia postarm sie zamiescic gdzies tu na forum - w razie pytan pisac PW :)

pozdrawiam