Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka indesit WIL 85 wypuszcza wodę

robert0904 15 Nov 2008 16:53 3450 9
 • #1
  robert0904
  Level 10  
  Witam,pralka jak w temacie po kilku załączeniach i wył. przez energetykę prądu miga czerwona dioda i od lewej pierwsza i trzecia , cały czas pracuje pompka spustu wody czujnik grzałki 30kΩ, czujnik silnika 20kΩ,wszystkie styki i połączenia ok.Moduł -diody, dławiki,przekaźniki,oporniki też ok.Podczas awarii prądu pralka nie pracowała.Proszę o poradę co mogę jaszcze sprawdzić i jaki kod błędu pralka podaje?
 • #2
  basgol
  Level 23  
  Błąd F 10 wykrycie pustego i pełnego hydrostatu lub ani pustego , ani pełnego jednocześnie . Poszukaj na forum już ten temat się przewinął chyba wczoraj .
 • #3
  robert0904
  Level 10  
  Dzięki za szybką odpowiedź poszukam,hydrostat sprawdzałem pusty jest ok, pełny trzeba dobrze dmuchnąć aby się przełączył czy to może być przyczyna tej awarii ?
 • #4
  basgol
  Level 23  
  Tam chyba jest czujnik jednopoziomowy i nie trzeba żadnego wysiłku , aby go przełączyc w pozycję pełny czyli rozewrzec styk zwarty w poz. pusty .

  Dodano po 3 [minuty]:

  Spróbuj delikatnie szpilką poszerzyc wejście powietrza do hydrostatu , może będzie go łatwiej "nadmuchac" .
 • #5
  skywalker
  Level 22  
  Witam , chciałbym się dowiedzieć czy ta pralka ma "sztywny wyłącznik" tj czy przycisk włącznika odcina na stałe prąd do pralki bo w takim wypadku nie ma mowy o szkodliwym działaniu energetyki (bo pralka przeciez nie pracowała)
 • #6
  basgol
  Level 23  
  Mikrowyłącznik główny tylko unieruchamia elektronikę , ale napięcie dochodzi cały czas do modułu (to nie jest typowa dwubiegunowa sieciówka jak kiedyś ).
 • #7
  skywalker
  Level 22  
  Dziękuję za informację.
  Wychodzi na to iż należy wyciągać wtyczkę po każdym praniu inaczej możemy mieć przykrą niespodziankę po burzy czy awarii sieci (pomysł genialny bo częstotliwość napraw rośnie niesamowicie :( )

  Pozdrawiam Łukasz
 • #8
  robert0904
  Level 10  
  Hydrostat ma 4 wyprowadzenia opcja pusty styki są zwarte i wystarczy lekkie dmuchnięcie aby się rozwarły natomiast styki następne aby się zwarły trzeba wytworzyć dość duże ciśnienie .Sprawdzę drożność hydrostatu według Twoich wskazówek.
 • #9
  basgol
  Level 23  
  Zgadza się ,aby załączyc przelew trzeba dmuchnąc słusznie . Zostaje sprawdzic kable do modułu no i sam moduł (niestety najczęściej przy tym kodzie to w nim tkwi uszkodzenie ) .
 • #10
  robert0904
  Level 10  
  Styki na module sprawdziłem wg.tego postu co Podałeś,biorę się za przewody o rezultatach napiszę.Dzięki za pomoc.