Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator pokojowy w węglowym piecu z posuwem

15 Lis 2008 17:06 6904 4
 • Poziom 9  
  Witam chciałem kupić regulator pokojowy i podłączyć go do pieca c.o. z podajnikiem tłokowym.
  I mam takie pytanie czy w piecu węglowym jest sens stosowania takiego regulatora, czy jak na nim ustawie 21 st C to regulator będzie załaczał piec i osiągał daną temp a póżniej wyłaczy piec, czy niestety jak (regulator) włączy piec to piec będzie pracować do temp zadanej na sterowniku a nie będzie już patrzeć na nastawy regulatora pokojowego.
  I czy zastosowanie regulatora bezprzewodowego jest sensowne??
  Sterownik pieca to st 77 firmy tech posiadam na listwie dwa miejsca do podpięcia regulatora pokojowego.
  W domu jest grawitacja w c.o. chodź pompka też jest założona ale nie używana a na grzejnikach nie ma termostatów
  A może jest jakaś inna możliwość osiągnięcia temp np 21 st, bo teraz mam tak że jak ustawie 40 st C na sterowniku (mniej sie nie da) do w domu jest na 25 st C i nie moge tego zmniejszyć.
  Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
 • Poziom 13  
  Musisz zrezygnować z grawitacji, puścić układ przez pompę (zawór zwrotny za pompą odetnie krążenie grawitacyjne) podłączyć regulator pokojowy typu EUROSTER i do niego pompę c.o. piec będzie się sterował według swojego sterownika a ciepło będzie "pompowane" według pokojowego, oczywiście żeby piec nie przewyższał temp. bojler z wodą powinien działać osobno grawitacyjnie.
 • Poziom 13  
  Kajko1 napisał:
  A może jest jakaś inna możliwość osiągnięcia temp np 21 st, bo teraz mam tak że jak ustawie 40 st C na sterowniku (mniej sie nie da) do w domu jest na 25 st C i nie moge tego zmniejszyć.
  Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

  Jeden moment. Temperaturę w piecu masz 40 stopni i w pokojach jest 25 °C? Co to jest za dom?! Mieszkasz w domu pasywnym czy jak?
  Może moc pieca jest za duża w stosunku do potrzeb?
  Regulator ST77 przy współpracy z regulatorem pokojowym działa tak:
  Temperatura ustawiona na regulatorze pokojowym np. 22 °C
  Temperatura ustawiona na sterowniku pieca np. 60 °C
  Temperatura rzeczywista w pokoju 20 °C więc piec grzeje aż do osiągnięcia zadanych 60 °C
  Teraz temperatura pomieszczeń wzrasta i osiąga 22 °C - piec otrzymuje sygnał - "wystarczy" i przechodzi w tryb oczekiwania - temperatura w kotle może spaść nawet poniżej 40 °C, piec nie będzie palił. Oczywiście z wyjątkiem przepalania czyli co jakiś czas włącza podajnik i wentylator, żeby całkiem nie zgasło. W praktyce to spowoduje utrzymywanie się temperatury właśnie ok. 40 °C - zależnie od parametrów instalacji.
  Jaki masz konkretnie kocioł?
 • Poziom 1  
  Witam. Podłączyłe legurator pokojowy auraton 2005 tx do sterownika st- 77 i niestety sie z nim chyba nie komunikuje. Gdy na piecu włacze tryb regulatora pokojowego załacza sie literka p i niby jest ok ale gdy już podłacze zgodnie z instrukcją regulator pokojowy to wtedy literka p mruga na sterowniku pieca i piec działa jak w trybie bez legulatora. Proszę o porade dz.
 • Poziom 9  
  Witam,
  Tak ma być:
  Jak jest włączony regulator pokojowy to na wyświetlaczu pojawia się literka "p" i wtedy piec będzie tylko pracować w trybie podtrzymania i nie będzie utrzymywać zadanej temp( czyli temp może spaść dużo poniżej zadanej ). Kiedy natomiast na regulatorze temp spadnie poniżej zadanej ten daje sygnał do sterownika st77 zaczyna mrugać "p" i piec będzie pracować w trybie normalnym do momentu aż zostanie osiągnięta temp ustawiona na regulatorze. I tak to się w kółko kręci.
  Jak będą jeszcze jakieś pytania służę pomocą