Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie lasera w czytniku cd-rom

25 Paź 2002 11:27 3150 6
  • Poziom 10  
    :?: Chcę zająć się ustawianie lasera aby ponownie czytał płytki. Poszukuję informacji, materiałów, linków do stron internetowych opisujących ustawiane tego urządzenia w domowych warunkach.
    Interesują mnie przede wszystkim zakresy prądów podawanych na laser oraz miejsca gdzie można się podpiąć aby zaobserować przebiegi na oscyloskopie. Posiadam takie dane ale tylko dla Sony PSX. Za każdą radę z góry dziękuję
  • Poziom 15  
    Zainteresowała mnie informacja o danych do psx. jesli możesz podeslij na forum lub e-maila.

pozdrowienia
  • Poziom 10  
    dla pytających osób strona dla psx to :

http://psx.net.pl

->PSX forum -> Hardware

"i o co w koncu chodzi"
    temat stworzył CALEB
  • Poziom 23  
    Hmm, ja po prostu zawsze reguluje laser "na wyczucie", drobna wskazowka: zawsze regulacja wypala gdy obroci sie podkowke na wozku lasera w kierunku "blizszego" oryginalnemu ustawieniu konca potencjometru. Gdy nie pomaga delikatny obrot, probuje dalej do skutku. Dziala tak w 80% przypadkow, choc np w Samsungach z reguly wypala ustawienie "na maxa" tylko ze niestety nastepne pogorszenie parametrow odczytu konczy sie wedrowka sprzetu na polke :( A Samsungi padaja najczesciej ech, mam takich chyba z 6 sztuk. Ale jestem ciekaw , faktycznie moze przydalby sie dodatkowy pomiar, procz tego w obwodzie lasera sa procz podkowki rezystory smd.. Tylko skad wziac schemat czytnika?? moze rozrysowac "na zywca"? chyba pinout lasera bedzie do dorwania...
    Interesujace...
    Pozdrawiam i czekam na inne posty..
  • Poziom 10  
    :( CZy naprawdę nikt nie próbował nic manipulować w cd-romie. Szkoda. Każda rada byłaby cenna. W serwisach biorą za to dużo kasy.
  • Poziom 28  
    ja probowalem i wychodzilo to tak:
    albo czytal dobrze gorsze plytki (tanie, badziewne itp) i nie czytal (lub slabo) dobre typu verbatim itp. trzeba znalezc kompromic pomiedzy tymi ustawieniami tak aby w miare dobrze czytal oba typy
  • Poziom 11  
    T moze mnie ktos odpowie jak ja mam ustawic swojego cd romm zeby cztał cdrw bo cdroom calkiem nowy a nie czyta płyt crw jak ktos jush miał taki error to niech pomoże