Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia basowa do Alpine SWX-1243D

15 Lis 2008 19:58 2553 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, mam pewien problem dotyczący skrzyni basowej do głośnika który posiadam (Alpine SWX-1243D). Chodzi o to ze w pobliżu miejsca mojego zamieszkania nie ma żadnego sklepu zajmującego się Car-Audio i nie wiem jaka skrzynie mam zrobić do w/w subwoofera. Czy mógłby mi ktoś pomoc i poradzić jaka to powinna być skrzynia??
    Info na temat głośnika to:
    -12''
    -1000W RMS
    -24-200Hz
    -dwie cewki po 4 omy

1. Ile litrów i jakie wymiary powinna mieć skrzynia??
    2. Czy z Bass refleksem czy zamknięta?? Słucham muzyki z dobrym, głębokim basem ale nie za szybkim!!
    2.Z czego najlepiej ja zrobić? Czy musi to być MDF?? i czy należny ja czymś wygłuszyć??

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje:) A może ktoś posiada taki glosnik to podzieli się wrażeniami?? Pozdrawiam:)
  • Moderator CarAudio
    W minutę znajdziesz manual na stronie Alpine i masz w nim jak byk opisane co i jak. Jakie powinna mieć wymiary, to już chyba sam policzysz, bo matematyka jest z tego co wiem obowiązkowym przedmiotem w szkołach. Co do materiału na skrzynię, jak i resztę potrzebnych informacji znajdziesz w naszych tematach "podklejonych", a także np. w FAQ Nazara > polecam poczytać, a właściwie przestudiować.

PS: tak z ciekawości , czym będziesz zasilał tego potwora ?
  • Poziom 9  
    hmm...tzn. mam wejsc na stronke alpine i tam poszukac?? Wymiary moze i tak:D ale ile litrowa ma byc ta skrzynia zeby jaknajlepiej glosnik pracowal??

Wzmacniacz to Sony Xplod XM-GTR6001:
    -900W RMS przy 2 omach

To tak zapytam jeszcze jaki najlepszy bylby do tego kondensatro?? moze byc 1F?? czy za malo??

Oto dane jakie posiadam dotyczace glosnika, niestety nie wiem jak ich uzyc do obliczenia skrzyni:( Prosze o pomoc:);
    -Sealed Box Volume Range: 0.65-1.25 ft3
    -External Box Dimensions: 14.5" x 14.5" x 11.75"
    -Gross Internal Volume: 1 ft3
    -Net Internal Volume: 0.8ft3
    -F3, Qtc: 36Hz, 0.94

Glosnik jest z USA ale mam nadzieje ze to nie robi zadnej roznicy?
  • Moderator CarAudio
    No i masz wszystko dodam tylko > 1 cu foot(ft3) = 28.3168466 liters .
  • Poziom 9  
    No ale niestety mimo to nie wiem jak dalej obliczyc ile litrow potrzebuje:(( ale dzieki mimowszystko:)
  • Poziom 2  
    w katalogu alpine na rok 2009 są podane wymiary obudowy do skrzyni zamkniętej i basrefleks. Sam posiadam taki głośnik i zasilam go EMPHASER EA13000SPL i jestem zadowolony.
  • Poziom 42  
    Tylko że ta skrzyia br od producenta to żadna rewelka. Do takich głośników najlepiej samemu robić analizy i budować budę.
  • Poziom 36  
    pszarek napisał:
    w katalogu alpine na rok 2009 są podane wymiary obudowy do skrzyni zamkniętej i basrefleks. Sam posiadam taki głośnik i zasilam go EMPHASER EA13000SPL i jestem zadowolony.

Tak w katalogu, a odkopujesz takie posty roczne. Po co tylko?