Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 2001 sterowanie centralnym zamkiem

wecia91 15 Nov 2008 20:59 7670 3
 • #1
  wecia91
  Level 18  
  Witam zamontowałem sterownik centralnego zamka(klient nie miał pilota w kluczyku ) do auta jak w temacie na jednym przewodzie masa /masa 180 om po kilku dniach klient przyjeżdża i mówi że auto zamyka ok ale nieraz nie może otworzyć pilotem . Siedzę bawię się pilotem 20-30 razy wszystko ok no ale podmieniam drugi sterownik drugie piloty drugi rezystor 180 om . Mijają 2 tygodnie klient przyjeżdża problem od czasu do czsu niby się pojawia bawiłem się z godzinkę żadnych problemów może ktoś z Was miał już taki problem i może coś doradzić
 • #2
  pkhenr
  Level 32  
  może jakś muka z tym że gość np. za szybko zamyka i otwiera po sobie -bawi się (kiedyś we fiatach był taki objaw) zatykały sie na chwilę. Zapytaj czy jak nie może otworzyć pilotem to wtedy z klucza otworzy wszystkie .Może to nie Twój sterownik a jego zamek.Czasem goście robią to świadomie i czekaja az kto za frajer naprawi .
 • #3
  carrier
  Car alarms specialist
  daj większy opornik 200-250ohm
 • #4
  osliczka
  Level 14  
  Podepnę się z podobnym problemem. Musiałem zmienić zamek w tylnych drzwiach. Kupiłem tani zamiennik. Sytuacja jest teraz taka, że zamykam centralny zamek (drzwi kierowcy) i zamykają się wszystkie oprócz tych z wymienionym zamkiem. Zamykają po czym od razu się otwierają. Wiązka do zamka wychodzi z słupka bocznego i jest rozdzielona na dwie kostki. Szara i niebieska. W jednej są trzy a w drugiej dwa przewody. Metodą z miernikiem wykryłem, że dola kostka z dwoma przewodami daje sygnał o otwarciu drzwi (otwarty / zamknięty obwód).
  Górne złącze wygląda w ten sposób, że dwa przewody są umieszczone tuż obok siebie, a trzeci oddzielnie. Poczytałem, że do sterowania zamkiem w tym samochodzie potrzeba opornika 180 Ohm. W który przewód należy go wpiąć?