Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytan o Polar Gracja PDG-585

slonik 16 Mar 2004 20:07 4578 5
  • #1 16 Mar 2004 20:07
    slonik
    Poziom 2  

Na wstepie chce poinformowac ze przeszukiwalem neta i forum, lecz nie znalazlem zadnych pomocnych mi informacji. Zakupilem niedawno ta pralke w stanie oplakanym i teraz z nia robie. Nie znam jej "zachcianek", wiec prosze o pomoc w rozwiazaniu kilku problemow:

1. Leje mi z szuflady na zewnatrz, cos jest nie tak na polaczeniu szuflady i "doku". Na co zwrucic uwage i po co jest srodkowa przegroda?

2. Przesunolem sciagacz przedniej oslony bebna i wraz z nim przesunela mi sie uszczelka i zaczela lac, czy jest na to jakis sposob bez wyciagania bebna?

3. W pralce caly czas (nawet jak zakonczy pranie i jest wylaczona) jest niewielka ilosc wody. To jest normalne? Nie chce zeby mi przerdzewial beben.

4. Dzwiczki sa jakies dziwne, opadly i nie dociskaja, przez co czasem puszcza pare kropli wody.

5. Gdzie moge sciagnac info o niej (czytaj instrukcje obslugi)?

Wiecej grzechow nie pamietam ale za wszystkie bardzo zaluje :D :D . Bede BARDZO wdzieczny za pomoc i uwagi. Pozdrawiam

0 5
  • #2 16 Mar 2004 20:39
    elmag77
    Poziom 13  

ad1 uszkodzenia mechaniczne szufladki lub calego zasobnika (pekniecia zanieczyszczenia) wymontowac i dokladnie obejrzec stan dysz w zasobniku przylaczen do zbiornika i od zaworów) moze inna szuflada nie od tej pralki (ktos cos kombinowal) pS srodkowa przegroda uszlachetnianie usztywnianie itp.
    ad2 to obejma trzymajaca pokrywe zbiornika. Moze byc nierowno zalozona stara uszczelka zanieczyszczenia lub korozja i kamien w jej gniezdzie. Poruszyles ten caly zastany przez lata syf i byc moze nie mozna spasowac obejmy i pokrywy ze zbiornikiem Uszczelke wymienic. wolno dodatkowo uzyc kleju.
    ad3 w filtrze i na dnie zbiornika zawsze troche zostaje wody ale jezeli stoi w bebnie to cos jest z ukladem odprowadzenia - slaba przepustowosc pompy i weza, waz za wysoko podlaczony do odplywu, cialo obce w komorze pompki, filtrze i wezach laczacych
    ad 4 drzwiczki sie reguluje chyba ze skorodowaly zawiasy (wymiana).
    Uszczelnienie na dzwiczkach i zewnetrzny rant fartucha moga sie
    zestarzec. Wtedy wymiana. Fartuch wymieniamy razem z oringiem
    ad5 elektroda dzial szukam schematu tam pytaj albo przejzyj czy nie ma

W ogole to masz sporo roboty. Obejrz czy nie jest przerdzewialy zbiornik. Ciekawe jak programator, lozyskowanie bebna itp. W sumie to sie moze nazbierac troche kosztow. Pzdr powodzenia

0
  • #3 16 Mar 2004 21:33
    slonik
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedz i pomoc :!: Beben juz zmienilem i lozyska tez, wszyst staralem sie robic precyzyjnie i z rozmyslem, wyszlo w miare. Narazie wlozylem 250zl na: beben, lozyska, simering, elektrozawor, filrt i uszczelki, itp. jeszcze amorki i kosmetyka. A po co w srodkowej przegrodzie w szufladzie stoi woda? Moge poprostu wyrwac tego dzyndzla co tam jest, zeby woda mogla sobie splywac? Gdzie sa te dysze (Ad.1)? Musze targac jeszcze raz beben zeby zmienic ta uszczelke na przedniej oslonie bebna?

0
  • #4 17 Mar 2004 08:06
    teges

Poziom 21  

Nie musisz połóż pralkę na plecy i wtedy swobodnie ustawisz sobie płaszczi skręcisz opaskę.Uszczelkę płaszcza radziłbym ci zmienić na nową gdyż mocno skręcając na starej możesz uszkodzić emalię na obrzeżu i będą póżniej kłopoty.

0
  • #5 17 Mar 2004 13:28
    maxagd
    Poziom 12  

co do wylewania wody z szufladki ( rozumie że po obudowie podczas nabierania wody to musisz wyciągnąć zasobnik proszku zdołu masz taki dzyngiel który musisz nacisnąć i wyciągniesz szufladke i wyczyścisz zleżały proszek pod szufladką) 8)

0
  • #6 17 Mar 2004 16:09
    elmag77
    Poziom 13  

Dysze do zasobników są trzy tyle ile przegródek. Zrób jak mówi kolega powyżej dysze są na górze (to takie siteczka w plastiku) Górna część zasobnika ma podwójną pokrywe zgrzaną na stałe W tej pokrywie są małe kanaliki. Czasem są tam nieszcelnosci na zgrzewach. Warto obejrzeć. Szufladka musi sie dokładnie do końca zamykać bo może z niej kapać od frontu. Przyczyn stania wody w zasobniku uszlachetniacza nie udało mi sie jeszcze ustalić. W mojej pralce (Rosa) też czasem stoi woda.
    W środkowej przegrodzie jest kratka z takim okrągłym słupkiem. To musi być oczyszczone z resztek np krochmalu.
    Osobiście uważam że pokrywę zbiornika da sie zakładac bez wyciagania zespołu piorącego z tym że jest to troche pracochłonne bo jest ciasno a zbiornik sie rusza. Trzeba go sobie zablokować (może wykorzystać stare punkty mocujące po fabrycznych zabezpieczeniach na czas transportu?)
    Pzdr.

0